Girne Belediyesi tarafından “Kadrajımdan Girne” isimli 1. Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Girne Belediyesi tarafından “Kadrajımdan Girne” isimli 1. Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Girne Belediyesi bünyesinde düzenlenen yarışmada, Girne ve Girne Belediyesine bağlı yerleşim yerleri içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi ve turistik mekânlar, şehir dokusu ve yaşamı gibi unsurlar yer aldı. Yarışma Dijital-(Sayısal) olmak üzere tek kategoride gerçekleştirildi. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada (tek kategoride) değerlendirildi.

Girne Belediyesi tarafından düzenlenen 1.Fotoğraf Yarışması’nda Jüri Üyesi olarak, ARUCAD Üniversitesi Sanat Fakültesi Dekanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nur ONAT,  ARUCAD Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail GÖKÇE, Altın Oran Fotoğraf Derneği 2. Başkanı Ertuğrul KORKUTMAZ, Yücel Fotoğrafçılık Kurucu Üyesi Yücel ONURLU ve Girne Fotoğraf Derneği Başkanı Erkan Çelikeri görev üstlendiler.

Bu çerçevede Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası Toplantı Odasında 9-10 Mart 2022 tarihlerinde 2 oturum şeklinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantılarında, Girne Belediyesi 1.Fotoğraf Yarışması’nda derece ve mansiyon alan eserler aşağıda belirttiğimiz gibidir.

 

  1. Fotoğraf Yarışması’nda Ödül Kazananlar:

 

1.’lik Ödülü (5.000 TL) Kazanan Eser (4143449 rumuzuyla Osman KARTAL)Girne Limanı

 

2.’lik Ödülü ( 3.000TL ) Kazanan Eser  (1905055 rumuzuyla Mehmet GÖKYİĞİT) Harbour at Night

 

3.’lük Ödülü  (2.000 TL) Kazanan Eser ( 1076319 rumuzuyla Tevfik ULUAL ) Liman Girişi

 

Mansiyonlar:     1 (1300013 rumuzuyla ulaş SÖNMEZ )  Bellapais ’in Kuşları

2  (Jüpiter rumuzuyla Batuhan ORUÇ)  Sakinlik

3  ( 4143449 rumuzuyla Osman KARTAL) Kedi

 

Ayrıca; Jüri Üyeleri tarafından 42 adet fotoğraf sergilenmeye değer görülmüştür.

Yarışma kapsamında 280 fotoğraf, 42 fotoğraf sanatçısı katılım göstermiştir. Yapılan değerlendirme sonucuna göre 42 fotoğraf sergilenmeye değer bulunmuştur. Bu çerçevede, ödüller düzenlenecek törenle ilerleyen günlerde sanatçılara taktim edilecektir.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konu ile ilgili yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden beri kültür ve sanat alanında çok önemli işlere imza attıklarını ve bu bilinçle hareket ettiklerini dile getirdi. Güngördü, ilk kez bir fotoğraf yarışması gerçekleştirdiklerini belirterek, uzun zamandır planlanan bu organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 42 fotoğraf severin müracaat ettiği ve 280 eserin gönderildiği yarışmayı sonuçlandırdıklarını belirten Güngördü, katılan tüm yarışmacılara ve jüri üyelerine teşekkürlerini iletti.

Önceki Haber Girne ve Ayvalık Belediyesi arasında , ”Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı.

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.