Filiz Naldöven şiirlerle anılacak

Filiz Naldöven şiirlerle anılacak

Şair Filiz Naldöven anısına şiir etkinliği düzenlenecek.

Emekli öğretmen yazar ve şair Filiz Naldöven anısına 28 Haziran Cuma günü saat 19:30’da Girne Belediyesi ve Lirik Şiir Grubu işbirliğinde şiir etkinliği düzenlenecek. Karaoğlanoğlu ile 19 Mayıs Caddesi’ni (Calliope ile Levent Apartmanları arası) bağlayan güzergah üzerinde Şair Filiz Naldöven Sokakta yapılacak etkinlikte, Lirik Şiir Grubu üyeleri, şair Filiz Naldöven’in şiirlerini okuyacak.

 

Her daim bizlerle birlikte olacak

Lirik Şiir Grubu adına açıklama yapan Serkan Soyalan “Ülkemizin yetiştirdiği en önemli şairlerden olan Filiz Naldöven’i ölümünün 3’üncü yılında da saygı, özlem ve şiirlerle anıyoruz. Naldöven ürettikleriyle her daim bizlerle birlikte olmaya devam edecektir”dedi.

 

Güngördü: Üreten başarılı bir sanatçıydı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, daha önce Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda Filiz Naldöven’in Özel Ödülü verdiklerini söyledi. Nidai Güngördü, Girne Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı karar doğrultusunda, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Filiz Naldöven’nin adının Girne’de bir sokağa verildiğini hatırlattı. Naldöven’in sürekli üreten başarılı bir sanatçı olduğunu anlatan Güngördü, ölümünün 3’ncü yılında şair Filiz Naldöven’i şiirleriyle anmak istediklerini ve herkesi etkinliğie beklediklerini kaydetti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Resim ve seramikler sergilenecek

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.