Güngördü, Ankara’da çalıştaya katıldı

Güngördü, Ankara’da çalıştaya katıldı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği tarafından düzenlenen Toplumcu Belediye Çalıştayında konuşma yaptı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, geçtiğimiz gün Ankara’da İTÜ Lokalinde Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği (YAYED) tarafından düzenlenen Toplumcu Belediye Çalıştayına katıldı. Çalıştayda, Nidai Güngördü, YAYED Başkanı Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, YAYED Sekreteri Serhat Salihoğlu, Prof. Dr. Can Hamamcı ve Dr Ali Sonel birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmacılar Bergama ve Hekimhan Belediyelerinden örnekler vererek deneyimlerini anlattılar.

 

Güngördü: İnsan odaklı çalışıyoruz

Başkan Güngördü konuşmasında Kıbrısta yerel yönetimlerin tarihinden ve Girne Belediyesi’nden bahsetti. Güngördü yurttaşa değer veren, insan odaklı bir çalışma sistemini benimsedikleri için yurttaşın kent yönetimine katılımını sağlamak amacıyla iki kez Girne Kent Kurultayı’nı yaptıklarını belirterek, belediyenin girişimleriyle hazırlanan Girne-Çatalköy İmar Planı ve Girne Trafik Ulaşım Master Planı’ndan örnekler verdi. Güngördü, Türkiye’deki yerel yönetimlerin çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydetti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Filiz Naldöven şiirlerle anılacak

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.