Resim ve seramikler sergilenecek

Resim ve seramikler sergilenecek

Girne Belediyesi Sanat Galerisi, Girne Belediyesi Sanat Atölyesi Resim ve Seramik Sergisi’ne ev sahipliği yapacak

 

Girne Belediyesi Sanat Atölyesi Resim ve Seramik Sergisi, 25 Haziran Salı günü saat 19:30’da Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 25 Haziran ile 6 Temmuz tarihleri arasında 10:00-17:00 saatleri arasında Cumartesi günleri ise 10:00-15:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

Kale: Kursiyerler farklı teknikler öğrendiler

Girne Belediyesi Resim ve Seramik Kursları Eğitmeni Bedia Kale, eğitimler kapsamında kurs alanların kara kalem ve sulu boya konularında çalışmalar yaptığını söyledi. Bedia Kale, kursiyerlerin resim tekniği ve temel sanat eğitimi aldığını belirterek, 3 boyutlu çalışmalar yaparak, temel seramik sanatı eğtimini uygulamalı olarak aldıklarını ifade etti. Kale, kursiyerlerin farklı seramik çamurları çalışma yapma fırsatı yakaladıklarını kaydetti.

 

Güngördü: Kurslar sanata olan ilgiyi artırıyor

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise belediyenin açtığı sanat kurslarının sanatın farklı alanları üzerinde farkındalık yarattığını olduğunu söyledi. Nidai Güngördü, Eylül ayından beridir devam eden Girne Belediyesi Sanat Atölyesi kurslarının resim ve seramik sanatlarına olan ilgiyi artırdığını ifade etti. Başkan Güngördü, sergiye tüm halkımızın davetli olduğunu  belirterek, serginin gerçekleşmesinde emeği geçen eğitmen ile kursiyerlere teşekkür etti.

Önceki Haber 9. Girne Kültür Sanat Günleri başladı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.