Zeytinlik’te kaldırım ve meydan düzenlemesi yapılacak

Zeytinlik’te kaldırım ve meydan düzenlemesi yapılacak

Girne Belediyesi tarafından yaklaşık bir kilometre uzunluğunda kaldırım çalışması ve 900 metre kare büyüklüğünde meydan düzenlemesi yapılacak.

Girne Belediye sınırları içerisinde yer alan Zeytinlik bölgesinde yapılacak kaldırım ve meydan düzenlemesiyle ilgili Girne Belediyesi’nde imza töreni gerçekleşti. Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Zeytinlik’te yapılacak işler için Canilkan İnşaat LTD adına Adil Köseoğlu ile ihale sözleşmesi imzaladı. 19 Mayıs Caddesi’nde yaklaşık bin metre uzunluğunda yolun güney tarafına yapılacak kaldırım çalışması ve 900 metrekare büyüklüğündeki Zeytinlik Ali Nesim Meydanı düzenlemesi yaklaşık 224 bin TL’ye mal olacak. Her iki çalışma da 90 takvim gününde tamamlanacak.

Güngördü: Tarihi dokuya uygun olacak
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sürekli büyüyerek gelişen Zeytinlik’te kaldırım ihtiyacı doğduğuna dikkat çekerek, özellikle köylerin belediyeye bağlanmasının ardından yatırıma ağırlık verdiklerini ifade etti. Nidai Güngördü, yapılacak kaldırım çalışmasının ardından bölgede yayalar ve sürücülerin yaşadığı sıkıntıların büyük oranda çözüleceğini dile getirdi. Güngördü, Zeytinlik Köyü’nün batısına yapılan kaldırımın ardından bu kez köyün doğusuna kaldırım yapılacağını ifade ederek, köyün şehir merkezi ile Karaoğlanoğlu Caddesi arasındaki güzergahının yürüyüş bağlantısının sağlanmış olacağını aktardı. Bu yıl 15’ncisi düzenlenecek Zeytin Festivali’ne ev sahipliği yapan Zeytinlik’te festivalin gerçekleştirildiği alan olan meydanda köyün tarihi dokusuna uygun düzenleme yapılması için proje hazırlandığını anlatan Güngördü, köy meydanının yeniden düzenlenip ve parke ile kaplanacağını ayrıca köy içindeki sokaklarda da çalışma yapılacağını kaydetti. Güngördü, atılan imzaların ardından “hayırlısı olsun” diyerek müteahhit firma direktörüne başarılar diledi.

Önceki Haber Çocuklara özel gece

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.