Zeytin Festivali üçüncü gecesini tamamladı

Zeytin Festivali üçüncü gecesini tamamladı

Zeytin Festivali üçüncü gecesini tamamladı

‘Girne Arkın Fest 23’ kapsamında gerçekleşen 22. Uluslararası Zeytin Festivali’nin üçüncü gecesi dün akşam tam bir görsel şölenle sona erdi. Festivalin üçüncü günü de, Girne Belediyesi Tenis Kulübü Kortlarında düzenlenen tenis turnuvalarıyla başladı. 4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen festival kapsamında birçok yerli ürün festival katılımcıları ile buluştu. El sanatları, el işleri, yerli ürünler gibi birçok ürün yerli yabancı birçok ziyaretçi ile tanıştırıldı, festival kapsamında hem Zeytinlik Köyü’nün hem de zeytinin önemi vurgulandı.

Birbirinden özel etkinlikler

Festival kapsamında geceye damgasını vuran etkinliklerden biri, Erce Güner’in solo konseriydi. Katılımcılar, Erce Güner’in enerjik performansıyla geceye ısınırken, Türkiye’den gelen Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu’nun eşsiz halk dansları gösterisi de izleyenleri büyüledi. Gece, Yağmur Özeren ve Serhan Candaş’ın muhteşem konserleriyle devam etti. Sanatçıların sesleriyle dinleyicileri coşturduğu anlar unutulmazdı.

Halk dansları gösterileri büyüledi

Festivale katılan ziyaretçiler, Çatalköy Esentepe Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle eğlenceye devam etti. Ayrıca, FOGEM’in ‘Geçmişten Günümüze Halk Giysilerimiz’ adlı gösterisi ve kısa halk dansları performansları, geceye damga vuran diğer etkinlikler arasındaydı.

Salt Grubu sahneye damgasını vurdu

Festivalin üçüncü gecesi, Kıbrıs’ın yerli gruplarından Salt Grubu’nun muhteşem sahne performansıyla son buldu. Grup, enerjik şarkıları ve sahne şovlarıyla izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Girne Arkın Fest 23’ün üçüncü gecesi, sanat, müzik ve dansın muhteşem bir birleşimiyle dolu dolu geçti. Festivalin sonraki günlerinde de birbirinden heyecan verici etkinlikler sizleri 8 Ekim Pazar gününe kadar bekliyor.

7 Ekim etkinlikleri

Cumartesi’ye yine saat 17:30 itibari ile tenis turnuvası ile başlanacakken, 18:00’da Orak Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin gerçekleştireceği halk dansları ile devam edecek. Lapta Esintiler Korosu 18:15’te vereceği konser ile devam edecek etkinlik, saat 19:00’da Şair Dinletisi ve Söyleşi Şair ve Yazarların Zeytinlik Buluşması ‘Ali Nesim’ Anısına etkinliği ile devam edilecek. 19:30’da Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile deva edilecek etkinlikte, 19:45’de Sinan Güzen konseri yer alacak. Hasder’in 21:00’daki gösterisinin hemen ardından gece 21:15’de ki Hikmet Kurtarıcıoğulları konseri ile son bulacak.

8 Ekim etkinlikleri

Festivalin son günü olan 8 Ekim Pazar günü yine bol etkinlikle geçecek. Saat 15:30’da Çocuk ve Gençlik Etkinlikleri ile başlanacak, 16:30’da Zeytinlik Köy Evi’nde Zeytinli ve Zeytinyağlılar Yemek Yarışması düzenlenecek ve yarışma 18:30’da ödül töreni ile bitecek. 18:00’da Dance Spot’un dans gösterisi yer alacak, 18:15’de Gıda Mühendisi Naile Soyel ’in Zeytin ve Zeytinyağının Sağlığımıza Faydaları isimli sunumu gerçekleşecek. 18:15’de Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması Altın Zeytin Mizah Ödül Töreni yapılacak. Filipino Community in North Cyprus Dans Gösterisi 19:15’de gerçekleşecek ve ardından 19:30’da tenis turnuvası ödül töreni yapılacak. Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu’nun halk dansları gösterisi 19:45’de başlayacakken, 20:00 itibariyle Sektör 53 konser verecek. Kyrenia Tango Argantino’nun saat 21:00’daki dans gösterisi ile final konserine hazırlanacaksınız. Festivalin final konseri ise saat 21:15’te Nafiz Dölek olacak.

 

10 Ekim’de Edip Akbayram Amfitiyatroda!

Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Edip Akbayram 10 Ekim’de saat 21:00’da Girne Amfitiyatroda sahne alacak. Girne Arkın Group Fest 23’ün kapanışını yapacak olan Edip Akbayram konseri şimdiden yoğun ilgi gören konserler arasında…

Önceki Haber Şenkul, Zeytin Festivali kapsamında ülkeye gelen konukları kabul etti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.