ÜLKEDE ETKİLİ OLAN VE SU BASKINLARINA NEDEN OLAN SAĞANAK YAĞMURLA İLGİLİ AÇIKLAMA

ÜLKEDE ETKİLİ OLAN VE SU BASKINLARINA NEDEN OLAN SAĞANAK YAĞMURLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Ülkemizi etkisi altına alan gece yarısı başlayan ve sabah etkisini arttıran sağanak yağmur, bazı bölgelerde su baskınına yol açtı. Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bu sabah 09.00 itibarı ile Girne’ye metrekareye 33 kilogram yağmur düştü.

Girne Belediyesi, su biriken yolların temizlenmesi ve su baskını yaşanan binalara müdahale edilmesi için Girne Kaymakamlığı, polis, itfaiye ve Sivil Savunma Teşkilatı ekipleri ile işbirliği içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Su baskını konusunda yardım isteyen vatandaşların Sivil Savunma için 815 4985 ve Alo 101’i Girne Belediyesi için ise 0533 851 76 66 ve 0533 860 59 73 telefon numaralarını aramaları gerekiyor.

Aşırı yağış nedeniyle Girne ile Alsancak arasındaki Batı Çevre Yolu’nda sol şeritte GAÜ yolu ve Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki Girne Amerikan Üniversitesi Kavşağı’nda biriken suların tehlike yarattığından bu güzergâhları kullanacak sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmesini hatırlatırız.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ’NDEN MESAİ SAATLERİ DIŞINDA VE HAFTASONU ÇALIŞMALARIYLA İLGİLİ BELEDİYEYE GELEN ŞİKAYETLER ÜZERİNE AÇIKLAMADA BULUNULDU

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.