UĞUR MUMCU CADDESİ YOL DÜZENLEME PROJESİ BİRİNCİ ETABI İÇİN İHALE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

UĞUR MUMCU CADDESİ YOL DÜZENLEME PROJESİ BİRİNCİ ETABI İÇİN İHALE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

*** Girne Belediyesi tarafından, kentte trafik sorununa çare bulmak, Girne -Çatalköy güzergahındaki trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla hazırlanan Uğur Mumcu Caddesi Yol Düzenleme Projesi’nin ilk etabı için ihale sözleşmesi imzalandı.

Girne Belediye hudutları dahilinde bulunan Girne -Çatalköy güzergahındaki trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla Uğur Mumcu Caddesi Yol Düzenleme Projesinin birinci etabı için müteahhit firmayla ihale sözleşmesi imzalandı.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Uğur Mumcu Caddesi’nin dört şeride çıkarılması ve trafik akşının iyileştirilmesi için projelendirildiği ve liman çemberinden Çağra Yapı Market’e kadar olan kısmın, aydınlatma, kaldırım, refüj ve çember yapımını kapsayan ihale sözleşmesinin Girne Belediyesi ve Silyon İnşaat LTD arasında imzalandığı ifade edildi.
İhale bedeli 298 bin 870 TL olan ilk etabın 60 iş gününde tamamlanması hedefleniyor.

“Trafik sorununu gidermek için çalışıyoruz”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, göreve geldikleri günden buyana kentin en büyük sorunlarından trafik konusuna ağırlık verdiklerini ifade ederek, Ulaşım Master Planı’nda öngörülen düzenleme ve değişiklikleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Otel, restoran, kafeler, konut ve işyerlerinin bulunduğu kentin en işlek caddelerinden Uğur Mumcu Caddesi üzerinde yaya ve araç trafik akışını düzenlemek, Doğu Girne Çevre Yolunun yapılmamasından dolayı yaşanan trafik yoğunluğunun yarattığı sorunları gidermek amacıyla bir proje hazırladıklarını belirten Güngördü, projenin kısa süre sonra hayata geçirilmesinin planlandığını kaydetti.
Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda yapılan düzenleme ve değişimin vatandaşlar tarafından büyük bir takdirle karşılandığını belirten Güngördü, kent genelinde kavşak düzenlemeleri, yeni durakların yerleştirilmesi, asfalt işleri ve köylerin kent merkezine bağlanmasını sağlayan kaldırım düzenlemelerinin de son hızla sürdüğüne vurgu yaptı. Güngördü, ihaleyi kazanan firma Silyon İnşaat Direktörü Duygu Ballı’yla el sıkışarak işlerin hayırlı olmasını temenni etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Girne Belediyesi, atölye çalışmasına katkı koydu

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.