Turkcell Girne yarı Maratonu 14 Nisan’da yapılacak

Turkcell Girne yarı Maratonu 14 Nisan’da yapılacak

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla gerçekleşecek Turkcell Girne Yarı Maratonu’ndan elde edilecek gelir 3 kuruma bağışlanacak

 

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla 14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek “Turkcell Girne Yarı Maratonu” ile ilgili bugün basın toplantısı düzenlendi. Girne Grand Pasha Otel’de gerçekleşen toplantıda maratonun gelirinin; SOS Çocuk Köyü Derneği, Girne 18 Yaşüstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na bağışlanacağı açıklandı. Girne Kordonboyunda başlayıp aynı yerde sona erecek maraton, “3, 7 ve 21 kilometre” olmak üzere erkek ve kadın kategorilerinde gerçekleşecek. Kayıtlar önümüzdeki günlerde başlayacak.

 

Güngördü: Uluslararası olması için çalışmalar başlatıldı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü basın toplantısında yaptığı konuşmada, sportif bir etkinlik yanında sosyal sorumluluk ve farkındalık etkinliği olacak “Turkcell Girne Yarı Maratonu’nu” Atletizm Federasyonu ile işbirliği içinde Girne’de düzenleyecek olmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. Nidai Güngördü, yapılan girişim sonucu, 21 kilometre parkurunun Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği (IAAF) ve Uluslararası Maratonlar ve Mesafe Yarışları Birliği (AIMS) tarafından tescil edildiğine dikkat çekti. Güngördü, yarı maratona yurtdışından koşucuların getirileceğini ve gelecek yıl uluslararası olması için çalışmaların başlatılacağını kaydetti. Güngördü, yarı maratona ikinci kez isim sponsoru olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’e, katkı koyan ve destek veren tüm kurum ile kuruluşlara teşekkür ederek, herkesi maratona katılmaya davet etti.

 

Maden: İsim sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Girne maratonuna bu yıl yine isim sponsoru olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, geçen yıl düzenlenen ve yine sosyal bir sorumluluk içeren maratonun sportif etkinlik yanında her yaş ve kesimden katılanlarla birlikte bir şenlik havasında geçtiğini anımsattı. Harun Maden, Turkcell Girne Yarı Maraton parkurunun, IAAF’tan onay almasının da, organizasyonun ilerleyen dönemlerde uluslararası bir nitelik kazanmasında önemli rol oynayacağına dikkat çekti. Maden ayrıca yarı maratonda, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ücretsiz wi-fi hizmeti sunacağını da kaydetti.

 

Samani: Uluslararası birliklerin onayı var

KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Halil Samani ise, organizasyon paydaşlarına teşekkür ederek, yarı maraton parkurunun  IAAF ve AIMS’ten onay almasının büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Halil Samani, 21 kilometrede yarışacak katılımcıların uluslararası birliklerin  onayını taşıyan sertefikalar alacağına dikkat çekerek, bu önemli onayın alınması için büyük uğraş veren Girne Belediyesini kutladı.

 

Yozgat: Sosyal sorumluluk projelerinde varız

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniveristesi  Rektör Yardımcısı  Profesör Doktor  Uğur Yozgat,organizasyonun, halktan gelecek katılımlarla anlam kazanacağını belierterek, üniveriste olarak,  ülke tanıtımına katkı sağlayacak, ülkeye değer katacak bu gibi sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Alagöz: Spor, kültür ve sanata katkıya devam

Ramadan Cemil İşletmeleri Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Müdürü Yeşim Özenirler  Alagöz,  ülke sporu, kültür ve sanatı destekleyen sosyal sorumluluk projelerine katkı koymaya devam edeceklerini belirterek, organizasyona bu yıl yine katkı koymaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

 

Üresin: Her yıl katkı koymaya hazırız

Pasha Otelleri Genel Müdürü Kemal  Üresin, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bundan sonra da ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını kaydetti.

 

Eminoğlu: Sponsor sayısının artması önemli

Magic Touch Grup Direktörü Özlem Özbek Eminoğlu, organizasyona ikinci yılında da sponsor olarak katkı koymaktan mutluluk duyduklarını belirterek, organizasyondan elde edilecek gelirin 3 farklı kurum kuruluşta, çocuk ve gençlerin eğitimi için kullanılacak olmasının son derece anlamlı olduğunu söyledi. Eminoğlu, sosyal sorumluluk projelerinde sponsorlukların önemine dikkat çekerek, bu yıl sponsor sayısının 2 katına çıkmış olmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

 

Güryel: 1627 genç ve çocuğa katkı yapıyoruz

SOS Çocuk Köyü Derneği As Başkanı Dervişe Çerkez Güryel, Girne Belediyesi, sponsorlar ve katılımcılara teşekkür ederek, doğrudan ve dolaylı olarak aile güçlendirme programlarıyla 1627 genç ve çocuğa katkı yaptıklarını anlattı.

 

Usta: Gelir engellilerin eğitimi için kullanılacak

Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Leyla  Yorgancıoğlu Usta, organizasyondan elde edecekleri gelirin tümünü, engelli gençlerin eğitimi  için kullanacaklarını belirterek, organizasyona kaktı koyan herkese teşekkür etti.

 

Gürkan: Katkı alacakların sayısı artacak

Akan Gürkan Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Ayşe Gürkan, 2017 yılında kurulan vakfın, geçen yıl 5 çocuğa eğitim bursu sağladığını belirterek, maratondan elde edilecek gelirle, daha fazla çocuğun eğitimine katkı yapılacağını vurguladı.

 

Sezerli: Anlamlı organizasyonlara katkıya devam edeceğiz

Tayf Limited Direktörü Hakan Sezerli, organizasyonun sponsorları arasında olmaktan mutluluk duyduklarını  dile getirerek, bundan sonra da Girne’de yapılacak böyle anlamlı organizasyonlara katkı  sağlamaya devam edeceklerini dile getirdi.

 

Seyitoğlu: Girne ve çocuk varsa bizde varız

Mehmet Eminoğlu İnvestment temsilcisi Emine Seyitoğlu, içinde Girne ve çocuk olan her türlü farkındalık ve sosyal sorumluluk projesine seve seve  katkı sağlayacaklarını vurgulayarak, yarı maraton için uluslararası kuruluşlardan onay alan Girne Belediyesini kutladı.

 

Birinci: Maratonu dünyaya duyuracağız

Birinci Medya Kurumu Yönetim Kurulu  Başkanı Tekin Birinci ise, ülke kültürü, sporu ve sanatını dünyaya en iyi şekilde tanıtmayı amaçladıklarını ifade ederek, organizasyonun  medya sponsoru olarak etkinliği dünyaya en iyi şekilde duyurmaya çalışacaklarını anlattı.

 

Safa: Ambargo ve tanıtım için önemli

MY Şirketler Grubu  Direktörü Emre Zeren Safa, ülkede bakanlıklar, kurum, kuruluş ve tüm kesimlerin  işbirliğinde yapılacak bu gibi güzel organizasyonların, KKTC’ye uygulanan haksız ambargoların aşılarak ülkenin dünyaya tanıtılmasına önemli katkı yapacağına inanç belirtti.

 

Yıltan: Herkes maratona katılsın

Atakom Limited temsilcisi  Süleyman Yıltan da, Turkcell Girne Yarı Maratonuna katkı koymaktan mutluluk duyduklarını belirterek, herkesi maratona katılmaya davet etti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Turkcell Girne Yarı Maratonu hk

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.