Töre’den Güngördü’ye ziyaret

Töre’den Güngördü’ye ziyaret

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti. Zorlu Töre ziyarette yaptığı konuşmada, sürekli büyüyerek gelişen Girne’ye yakışır yeni bir hizmet binası yapıldığını belirterek, başkan Güngördü’ye “hayırlı olsun” dedi. Töre, yeni binayla moral ve motivasyonun artacağına inandığını ifade etti.

Güngördü: Nüfus sayımı şart

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise eski binanın hizmet vermede yetersiz kaldığını bu nedenle tüm birimlerin bir arada toplandığı yeni binaya hizmete koyduklarını söyledi. Nidai Güngördü,

turizm ve eğitim yatırımları yapılan Girne’de nüfusun yüz bine yaklaştığını ifade ederek, nüfus sayımı yapılması gerektiğine dikkat çekti. Belediyenin geçmişte yapılan nüfus sayımı gereği 33 bin kişiye göre devletten katkı payı aldığını ve personel çalıştırdığını anlatarak, bu nedenle ara sıra hizmet vermede zorluklar yaşandığını kaydetti. Konuşmaların ardından Zorlu Töre, başkan Güngördü’ye Dr Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş’ın fotoğraflarını Güngördü ise tarihi Kıbrıs kapısını takdim etti.

Önceki Haber ‘Hoş Gelişler Ola’ Girnede Ayakta Alkışlandı…

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.