‘Hoş Gelişler Ola’ Girnede Ayakta Alkışlandı…

‘Hoş Gelişler Ola’ Girnede Ayakta Alkışlandı…

 

‘Hoş Gelişler Ola’ Girnede Ayakta Alkışlandı…

Girne Belediyesi’nin düzenlediği Tiyatro Günleri kapsamında  tiyatro severler ile buluşan “Hoş Gelişler Ola” adlı tiyatro oyunu izleyiciyle buluştu.

Tiyatro Birileri’nin kurucusu ve oyuncusu Utku Erişik tarafından sahnelenen, Kurtuluş Savaşı temalı, ulusal şahlanış öyküsünün anlatıldığı “Hoş Gelişler Ola” adlı iki perdelik oyunda, bugüne dek gündeme getirilmemiş tarihsel sürece ışık tutan bilgiler yaklaşık 250 fotoğraf eşliğinde tiyatro sahnesine taşındı, tiyatral bir dil ile sunuldu.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada; Kurtuluş savaşının Milli Mücadele döneminin çocuklarıyla kadınlarını, savaşın gizli kahramanlarını bu oyun sayesinde tanıdık.Utku Erişik beyefendinin elinde çok miktarda belge ve resim olduğunu bu oyun sayesinde birkez daha anladıklarını kaydeden Güngördü, oyunda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Dakikalarca ayakta alkışlanan gösteri tiyatroseverler tarafından büyük beğeni ve ilgi ile izlendi.
Tiyatro Günleri 13 Şubatta  ‘K Harfi Yeterlidir’ isimli oyunla  devam edecek. 20 TL olarak belirlenen etkinliklerin biletleri, Girne Belediyesinden ((0392) 650 01 00) ve Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu gişesinden (0533 821 21 44) temin edilebilir.

Önceki Haber Girne Belediyesi’nin her yıl şubat tatilinde düzenlediği Yarıyıl şenlikleri Ritim Atölyesiyle son bulacak

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.