NATİA CHKHEİDZE’İN KİŞİSEL SERGİSİ GİRNE BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ’NDE AÇILDI

NATİA CHKHEİDZE’İN KİŞİSEL SERGİSİ GİRNE BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ’NDE AÇILDI

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde Gürcistan asıllı ressam Natia Chkheidze’in ‘Palette of Imagination’ adlı kişisel sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Girne Belediyesi Sanat Galerisi, sanatçı Natia Chkheidze’in ‘Palette of Imagination’ adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. 
Natia Chkheidze’in sergisinin açılışı, 12 Ocak 2018 tarihinde Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından gerçekleştirildi. Açılışta konuşma yapan Güngördü, ülkemizde yaşayan ve çalışan Natia Chkheidze’in farklı bir meslek yapmasına rağmen sanatından kopmamış olmasını ve üretmeye devam etmesini takdir ettiğini söyledi. Güngördü, Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nin tüm dünyanın ve ülkemizin tüm sanatçılarını kucakladığına işaret ederek, galeride bir program dahilinde sergiler organize edileceğini kaydetti. Güngördü, konuşmasının ardından sergiyi izledi. Sergi, 25 Ocak 2018 tarihine kadar hafta içi 09:00-12:30, 13:00-16:00, Cumartesi günleri de 10:00-15:00 saatleri arasında halka açık olacak ve ücretsiz gezilebilecek.

Natia Chkheidze kimdir?

Gürcistan asıllı ressam Natia Chkheidze, 1978 yılında Tiflis’te doğdu. Sanatçı, 2004 yılında Tiflis Sanat Akademisini bitirdi. Eserleri, Aralık 2016’da Barselona’da Museu Marítim’de sergilendi. Bu sergi, sanatçının sanat yaşamı için önemli bir başlangıç oldu. Sanatçı, Kasım 2017’de de Larnaka’da bir kişisel sergi açtı. Tasarıma ve kompozisyona göre farklı teknikler kullanan sanatçı, genellikle yağlı boya çalışmaları yapmakta, çalışmaları kapsamında palet bıçağı kullanarak farklı büyüklük ve tonlarda renkler yaratmaktadır.
Sanatçı, hızlı dokunuş ve hareketlerle keşfetme ve kendi iç duygularını ifade ediş biçimini yansıtıyor. Natia Chkheidze, Girne’de yaşıyor.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ’NİN AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.