Kervansaray Halk Plajı Sosyal Mesafe Önlemleri Çerçevesinde Açılıyor

Kervansaray Halk Plajı Sosyal Mesafe Önlemleri Çerçevesinde Açılıyor


Küresel salgın coronavirüs tehdidine karşı plajlarda ’da sosyal mesafe önlemleri alınıyor. Buna bağlı olarak Girne Belediyesine bağlı olan Kervansaray Halk Plajı yeni sezon için hazırlıklarını tamamladı.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide; Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hafta sonu açılacak olan Kervansaray Halk Plajı, 120 şemsiye kapasitesinden 80 şemsiye kapasitesine düşürüldü. Şezlongların tamamı kaldırıldı. Plajlarda satılacak ürünlerin tek kullanımlık kartonlarla servis edileceği belirtildi. 80 şemsiyelik kapasite dolarsa içeriye başka vatandaş alınamayacağını belirten yetkililer, plaja kum takviyesi de yaptıklarını belirttiler.  Plajda görevli personele Covid-19 pandemisi ile ilgili eğitim veren Girne Belediyesi, girişlerde el hijyeni için cihazlar bulunduracak.
Antis Halk Plajı için de hazırlıklar tamamlandı
Girne Belediyesi yaptığı açıklamada; Antis Halk Plajının çim alanla birlikte sosyal mesafeyi koruyarak 23 olan şemsiye kapasitesini, 34 şemsiyeye çıkartarak alanını genişletti. Gereken önlemlerin alındığını belirten yetkililer vatandaşlardan sosyal mesafe kurallarına ve alınan kararlara uymaları gerektiğini hatırlattı.

 

Plajlara girişlerin 7,5 TL olarak düzenlendiği belirtildi.

Önceki Haber Girne Batı Çevre Yolunda Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.