KARAOĞLANOĞLU CADDESİ’NDEKİ ÇEMBER VE ÇEVRESİNDE TRAFİK YATAY İŞARETLEMELER YAPILDI

KARAOĞLANOĞLU CADDESİ’NDEKİ ÇEMBER VE ÇEVRESİNDE TRAFİK YATAY İŞARETLEMELER YAPILDI

Girne Belediyesi tarafından Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki çember ve çevresinde trafik yatay işaretlemeler yapıldı. Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Girne’deki trafiği rahatlatmak amacıyla tamamlanan Ulaşım Master Plan çerçevesinde, Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, olası trafik kazalarının önlenmesi ve önümüzdeki süreçte bölgede hastane açılmasından sonra yaşanabilecek yoğunluk öngörülerek yapılan çember ve kavşak düzenlemelerinin ardından yol güvenliğinin sağlanması amacıyla çember ve çevresinde trafik yatay işaretlemelerin yapıldığı kaydedildi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, kentte trafik konusunda var olan sorunlara çözüm üretmek için çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekerek, gerçekleştirdikleri çalışmalarla muhtemel trafik kazalarının önüne geçmeyi, yol güvenliği sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Güngördü, “Sürücülerimizi, trafik işaret ve levhalarına uymaları, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz. Herhangi bir üzücü olayın meydana gelmemesi adına trafik işaret levhalarını mutlaka dikkate almalıdırlar.” dedi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber YENİ LİMAN ÇEMBERİ- BELLAPAİS IŞIKLARI ARASINDAKİ YOL KANALİZASYON ÇALIŞMASI NEDENİYLE KAPALI OLACAK

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.