İlk bağışçı Vamık Volkan

İlk bağışçı Vamık Volkan

İlk bağışçı Vamık Volkan

Prof. Dr. Vamık Volkan, Girne Kent Müzesine fotoğraf, tiyatro metni ve dergi bağışladı.

Politik psikoloji alanında dünyanın önde gelen psikiyatrist ve psikanalistlerinden biri olan Prof. Dr.Vamık Volkan, Girne Kent Müzesi’nin ilk bağışçısı oldu. Kıbrıslı Türk Vamık Volkan, müzeye 1950 yılına ait lise mezuniyet orjinal fotoğrafını,  o dönemde yazdığı tiyatro metninin orjinalini ve aynı dönemde çıkarılan bir set dergiyi bağışladı. Vamık Volkan, kent müzesine bağışladığı eserleri Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye takdim etti.

 

Güngördü, Volkan’a teşekkür etti

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ülkede bir ilk olan müzede politik psikoloji alanında dünyanın sayılı profosörlerinden Vamık Volkan’dan eserlerin bulunacak olmasından dolayı mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Nidai Güngördü, Girne Belediyesi tarafından yapımı devam eden Girne Kent Müzesi’ne bağışta bulunan Volkan’a teşekkür etti.

 

Volkan: Bağıştan dolayı mutluyum

İlk bağışı yapan Prof. Dr.Vamık Volkan ise hatıralarının bir müzede yer alacak olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Vamık Volkan, kent müzesinin önemine dikkat çekerek, müze yapılması fikrini ortaya atan başkan Güngördü, destek veren meclis üyeleri ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİBETSU MALTEPE’DEN ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.