GİBETSU MALTEPE’DEN ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

GİBETSU MALTEPE’DEN ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

GİBETSU, “İKİNCİ CADDENİN MAHKUMU” OYUNUNU MALTEPE’DE SAHNEYE KOYDU

*** Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU), “İkinci Caddenin Mahkumu” adlı oyunu Maltepe’de sahneledi.
Uluslararası bağımsız jüri tarafından değerlendirilen oyunlarda, Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik’e “Emek Ödülü”, İkinci Caddenin Mahkumu oyuncularından Cenk Gürçağ’a da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü verildi.

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU), ünlü yazar Neil Simon’un “İkinci Caddenin Mahkumu” adlı oyununu Maltepe Belediyesi’nin bünyesinde 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen 2. Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahneledi.
10 ülkeden ve Türkiye’den 11 şehirden tiyatro topluluklarının katıldığı, 21 yetişkin oyunu ve 10 farklı çocuk oyununun gösteriminin yapıldığı festivalde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsilen 15 Eylül 2019 tarihinde Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde perdelerini açan GİBETSU, tiyatro severler tarafından büyük beğeni topladı.
Uluslararası bağımsız jüri tarafından değerlendirilen oyunlarda, Girne Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik’e “Emek Ödülü”, İkinci Caddenin Mahkumu oyuncularından Cenk Gürçağ’a da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü verildi.

Güngördü: “Ülkemiz ve Belediyemiz adına gurur verici”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 1999 yılında kurulan Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu’nun hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli işlere imza attığına işaret ederek, haklı olarak yıllardır gösterdikleri emeklerinin ödüllendirildiğini söyledi.
Güngördü, ülkeyi başarıyla temsil eden ve ödüllerle Ada’ya dönen GİBETSU’nun bu başarılarından dolayı gurur duyduğunu belitti.
Güngördü, “Ülkemizde ve Girne Belediyesi’nde sanat adına çok başarılı işler ortaya koyan ve bu organizasyonda ödül alan Genel Sanat Yönetmenimiz Derman Atik’e, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevini sürdüren oyuncumuz Cenk Gürçağ’a ve ayrıca yoğun iş tempolarına rağmen sanata gönül veren tüm ekibimize ayrı ayrı çok teşekkür ederim” dedi.
Öte yandan, Nidai Güngördü, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Maltepe Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Kubilay Erdelikara şahsında festivale emek koyanlara da teşekkür etti.

Maltepe’de Girne Belediyesi Meclis üyeleri, Ali Tektan, Burak Güler’in de izlediği oyunda, Cenk Gürçağ, İlkşen Varoğlu Atik, Mehmet Soyluoğlu, Ayleta Futsi, Şerife Eminağa, Ayşen Rahvancıoğlu, Sevil Birben Sargın, İlde Atik, Perihan Hulusioğlu, Dilek Seçkin ve Fethi Ercan rol aldı.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Çevre yolundaki yağmursuyu giderleri temizleniyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.