“HAYDİ KUŞLARA YUVA YAPALIM” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“HAYDİ KUŞLARA YUVA YAPALIM” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

***Girne Belediyesi, GAÜ Erken Çocuk Eğitimi Destekleme Kulübü (EÇEDK) işbirliğiyle “Haydi Kuşlara Yuva Yapalım” etkinliği düzenledi. Çocuklar ve üniversiteli gençler, belediye bahçesinde bir araya gelerek tahta kuş yuvalarını boyadı. Etkinliğin ardından rengarenk boyanan kuş yuvaları belediye bahçesindeki ağaçlara asıldı.

Girne Belediyesi, GAÜ Erken Çocuk Eğitimi Destekleme Kulübü (EÇEDK) işbirliğiyle bugün (18 Mayıs 2017) “Haydi Kuşlara Yuva Yapalım” etkinliği düzenledi. Girne Belediye binası yanında gerçekleşen etkinlikte çocuklar ve üniversiteli gençler, belediye ahşap atölyesinde hazırlanan kuş yuvalarını boyadı. Etkinliğin sonunda, boyanan kuş yuvaları belediye bahçesindeki ağaçlara asıldı.
Kuzey Kıbrıs Kuşları ve Doğayı Koruma Derneği’nin (KUŞKOR) de destek verdiği “Doğayı Seviyorum, Canlıları Koruyorum” sloganıyla düzenlenen etkinlikle çocuklara canlıların temel ihtiyaçlarından olan barınma konusu ile ilgili farkındalık kazandırmak amaçlandı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, doğa sevgisinin çocuk yaşta aşılanmasının önemine işaret ederek, “Şimdi burada yapılanlar küçük bir adım olarak görülebilir. Ancak çocuklarımızın gelecekte çevresine karşı duyarlı bireyler olabilmeleri, ağaçlar ve doğadaki tüm canlılara sahip çıkmaları önemlidir” dedi. Güngördü, belediye olarak çocukların erken yaşlarda çevreye ve doğa sevgisine farkındalığını artıran çalışmalar düzenlediklerini ifade ederek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber 15 MAYIS 2017 PAZARTESİ GÜNÜ YENİDÜZEN GAZETESİ’NDE

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.