GÜNGÖRDÜ, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN’LE GÖRÜŞTÜ

GÜNGÖRDÜ, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN’LE GÖRÜŞTÜ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 1’inci ‘Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın açılışında yer aldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Güngördü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 1’inci ‘Gaziantep Uluslararası Sanat Çalıştayı’ kapsamında 19 sanatçının yaptığı eserlerin yer aldığı; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Dışişleri Bakanlığı Gaziantep Temsilcisi Büyükelçi Adnan Keçeci, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, sanatçılar ve sanatseverler katıldığı sergi açılışında yer aldı.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bir grup meclis üyesi, Girne Sanat Atölyesi eğitmen ve kursiyerleri yanında Girne Turizm Meslek Lisesi öğretmenleriyle birlikte Gaziantep’e giden Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le görüştü.

Güngördü: “Sizleri Girne’de ağırlamaktan onur duyarım”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güngördü’ye ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, istişarelerinin sürmesini diledi. Şahin, kısa bir süre içerisinde Girne’yi ziyaret etmek istediğini belirtti. Güngördü, Fatma Şahin ve ekibinin başarılı çalışmalarını görme fırsatı bulduğunu ifade ederek, yoğun programı içerisinde kendilerine zaman ayıran Fatma Şahin’e ilgisi ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Güngördü, Şahin’e işbirliklerinin sürmesini dileğinde bulunarak “Sizleri Girne’de ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyarım” dedi.
“Kıbrıslı sanatçılarımızı da bu çalıştayda görmek isteriz”

Öte yandan, Sanat Çalıştayı sergisi açılış töreninde Gaziantep’te yayınlanan yerel gazetelerden Oluşum Gazetesi’ne konuşan Güngördü, Kıbrıs’tan bakıldığında Gaziantep’in tarih kokan bir kent görünümünde olduğunun altını çizdi. Güngördü, “Bizim algımızda öyle oluştu. Ben ilk kez geliyorum. Ama sanata büyük önem verildiğini de gördüm. Meydanlarda, parklarda, bahçelerde her yerde sanat eserleri gördüm. Bu hissediliyor. İnsanlığı birleştirecek olan sadece sanattır. Burada uluslararası sanatçıların olması bir tesadüf değil. O insanların Türk halkıyla kucaklaşma isteklerinden kaynaklanır. Bu anlayışla bunun mutlaka devam ettirilmesi gerekir. Ben de bunları izlemek isterim” ifadelerini kullandı.
Önümüzdeki uluslararası sanat çalıştaylarında Kıbrıslı sanatçılarımızı da çalıştayda görmek istediklerini dile getiren Girne Belediye Başkanı, “Önümüzdeki sanat çalıştaylarında Kıbrıslı sanatçılarımızı da burada görmek isteriz. Biz de bağ kurarak bir ya da birden fazla sanatçımızı gönderebiliriz” dedi.

Gaziantep’e giden Güngördü ve beraberindeki heyet, Gaziantep’te bulunan sanat atölyelerini ve müzeleri gezerek, mesleki diyaloglarını geliştirme fırsatı bularak 21 Mayıs 2017 Pazar akşamı adaya döndü.

Önceki Haber “HAYDİ KUŞLARA YUVA YAPALIM” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.