Güngördü okulları ziyaret etti

Güngördü okulları ziyaret etti

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne’deki kamu okullarını ziyaret ederek, yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 2018-2019 eğitim yılı başlaması nedeniyle, Girne’deki kamu okullarını ziyaret etti. Nidai Güngördü, okul idarecileri ve öğretmenlerle görüşerek, yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi. Güngördü, okulların ihtiyaç ve istekleri konusunda bilgi aldı ve belediyenin gerçekleştirdiği çalışmaları inceledi.

 

Güngördü: Eğitim Bakanlığına katkıda bulunmaya hazırız

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Girne belediyesi sınırları içerisinde 10 kamu okulu bulunduğunu belirterek, emlak vergilerinden elde edilen gelirle tüm okulların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Güngördü, belediye olarak 4 yıl içinde bölge okullarına yaklaşık 2 milyon 175 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Eğitim Bakanlığı’nın Girne’de yapmak istediği iki okul için katkıda bulunmaya hazır olduklarını aktardı. Güngördü, önümüzdeki günlerde özel okulları ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Girne Vatan Lions Kulübüyle işbirliği sürecek

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.