GUMP SÜRECİ DEVAM EDİYOR

GUMP SÜRECİ DEVAM EDİYOR

DSC_1557 DSC_1561 DSC_1556

Girne Ulaşım Master Planı (GUMP) 10 Mart 2016 tarihine kadar incelenebilir.

Girne Belediyesi tarafından hazırlanarak halkın bilgisine sunulan “Girne Ulaşım Master Planı” (GUMP) ile ilgili 30 günlük süreç devam ediyor. Leymosun Kültür Evi’nde, kurumlar, sivil toplum örgütleri ve halkın bilgisine sunulan planın tüm uygulama projeleri, 10 Mart 2016 tarihine kadar 10.00-13.00 saatleri arasında incelenebilir. İlgilenenler, 815 00 18 numaralı telefondan veya halklailiskiler.girnebelediyesi@gmail.com mail adresinden konu ile ilgili bilgi alarak görüş ve önerilerini bildirebilir.

Güngördü: Anket yapıldı veri toplandı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili açıklamasında, Girne Ulaşım Master Planı’nın ülkede bir ilk olduğunu belirterek, 6 ayda tamamlanan planın 1 Kasım 2015’te belediye meclisine sunulduğunu söyledi. Nidai Güngördü, plan hazırlanırken araştırma ile anket yapıldığını ayrıca veri toplandığını ifade ederek, bilimsel verilere dayanan planın 2026 yılına kadar kent için çeşitli öngörüleri içerdiğine dikkat çekti. Güngördü, planda toplu taşıma, otobüs durakları, cadde ve yolların yönleri, otopark, yaya kaldırım ve geçitleri ile birlikte 27 noktada kavşak düzenlemesini içerdiğini dile getirdi.
Çalışmaların bir program dahilinde başladığını, kısa süre önce toplu taşıma araçlarına yeni düzenlemeler getirildiğini ve bazı yollarda tek yön uygulamasına gidildiğini hatırlatan Güngördü, halkın bilgisine sunulan plan ile ilgili görüş ve öneri belirtmek isteyenlerin, belediyeyle iletişime geçmeleri gerektiğini kaydetti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ ÖYKÜ YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.