Girne’deki plajlar beğeni topluyor

Girne’deki plajlar beğeni topluyor

Girne Belediyesi’ne ait Kervansaray Halk Plajı ve Karaoğlanoğlu Belediye Plajı, temizliği ve düzeniyle beğeni topluyor.

Girne Belediyesi’ne ait Kervansaray Halk Plajı ve Karaoğlanoğlu Belediye Plajı, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Özel plaj standartlarında hizmet veren plajlar temizliği ve düzeniyle beğeni topluyor.

Kervansaray Plajı’nda hizmet kalitesi artırıldı

Kervansaray Halk Plajında, suda boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi ve koruma kontrol tedbirlerinin uygulanması amacıyla, ilk yardım ve cankurtaran malzemeleriyle birlikte cankurtaran kulesi bulunuyor. Plajda, vatandaşın yüzme alanı güvenliğinin sağlanması amacıyla denizde şamandıralarla ayrılan özel alan yer alıyor. Plajda ayrıca engelliler için araç park yeri, denize ulaşabilecekleri patika ve kumsalda özel alan bulunuyor. Engelli bireylerin rahatça kullanabilecekleri duşların yanı sıra engelliler için özel tuvaletin yer aldığı plajda restorana, tuvalet ve duşlara ulaşabilecekleri güzergah var. Engelli bireylere girişte ücret alınmıyor. Plajdaki kafeterya, duş, soyunma odası ve tuvaletleri yenilenen plajda hizmet kalitesi artırıldı.

Karaoğlanoğlu Belediye Plajı geçen yıl hizmete girdi

Karaoğlanoğlu’nda belediyeye ait 23 yıldır atıl durumda bulunan antis olarak bilinen binanın yıkılarak, geçen yıl yerine kafeterya ve üzeri gölgelikli teras yapılan Karaoğlanoğlu Belediye Plajında da engelli vatandaşların kolayca denize erişimini sağlayacak her türlü altyapı yapıldı. Plajda, güneşlenmek için çim alan, otopark, duş, tuvalet ve soyunma kabinleri bulunuyor. Kum tutması için mendirek yapılan plajda 24 saat gece bekçisi ve kamera destekli güvenlik yer alıyor.

Güngördü: Plaj sayısını artırdık

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, belediye tasarufunda bulunan  Kervansaray Halk Plajı’nı daha iyi bir noktaya taşıyıp hizmet kalitesini artırırken, kaderine terk edildiği için belediyenin elinden alınma ihtimaline karşı ise eski antis olarak bilinen bölgeye sahip çıkarak Karaoğlanoğlu Belediye Plajını ülkemize kazandırdıklarını söyledi. Nidai Güngördü, Karaoğlanoğlu Belediye Plajı’nın geliştirilerek, kapasitesinin artırılacağını kaydetti.

Önceki Haber Vecihi Hürkuş Girne’de sahnelendi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.