Girne’deki barınak büyük ilgi görüyor

Girne’deki barınak büyük ilgi görüyor

Girne Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan 18 köpek sahiplendirildi.

Ülkenin Hayvan ve Refah Yasası’na uygun olan tek barınağı olan Girne Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi büyük ilgi görüyor.

Barınak ve rehabilitasyon merkezinin hizmete girdiği 7 Kasım 2017 tarihinden beri 18 köpek sahiplendirildi. Bölge okulları ve vatandaşlar barınağa ziyaretler gerçekleştirerek, mama bağışında bulundu. Barınakta ayrıca öğrenciler fidan dikimi gerçekleştirdi. Etaplar halinde köpek sayısı artırılacak barınağın ilk etabında yaklaşık 30 köpek bulunuyor.

 

Barınağın çalışma saatleri

Hayvan Barınağı hafta içi saat 10:00-13:00, hafta sonu 11:00-14:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Barınakta bulunan kafeterya ise 08:00-16:00 saatleri arasında açık olacak. Barınaktaki görevlilerle iletişim kurmak isteyenler ise 0533 839 38 38 numaralı telefonu arayabilir.

 

Güngördü: 4 ayda 18 köpek sahiplendirildi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, barınağın kafeteryası ve çocuk oyun alanıyla birlikte, çocukların aileleriyle birlikte zaman geçirebileceği, aynı zamanda hayvanlarla ilgilenip onları seveceği bir aktivite merkezi olduğuna dikkat çekti. Nidai Güngördü, “Satın alma, sahiplen” sloganıyla bilinçlendirme kampanyası başlattıklarını belirterek, herkesin ücretsiz olarak barınaktan köpek alıp sahiplenebileceğini kaydetti. Güngördü, yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede 18 köpeğin sahiplendirilmesinin önemine vurgu yaparak, duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ ODA TİYATROSU 12 NİSAN’DA AÇILIYOR!

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.