GİRNE KORUMA ÇEVRE PLANI DEĞİŞİKLİK ÖNERİSİ

GİRNE KORUMA ÇEVRE PLANI DEĞİŞİKLİK ÖNERİSİ

Girne Belediyesi, Şehir Planlama Dairesi, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi ile Anıtlar Yüksek Kurulu işbirliğinde hazırlanan Girne Çevre Koruma Planı Değişiklik Önerisi tamamlandı. Tamamlanan öneri ile ilgili Girne Colony Hotel’de bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. 7 Kasım Salı sabah 09:00’da başlayan toplantıya bakanlıklara bağlı birim ve daire temsilcileri, belediye/muhtar ve kaymakamlık yetkilileri, KTMMOB ve bağlı odalar, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti ile üniversite yetkilileri katılım gösterdi.

HALKIN KATILIMINA AÇILAN GİRNE KORUMA ÇEVRE PLANI DEĞİŞİKLİK ÖNERİSİ

 • GİRNE KORUMA ÇEVRE PLANI DEĞİŞİKLİK ÖNERİSİ EKLİ HARİTALAR
 1. K1 PAFTASI / GELİŞME PLANI
 2. K2 PAFTASI / KORUNACAK ALANLAR VE BİNALAR
 3. K3 PAFTASI / KORUMA AMAÇLI GELİŞME KARARLARI (Eski Liman Kale ve Çevresi)
 4. K4 PAFTASI / BİNALARIN KORUMA VE GELİŞTİRME KARARLARI (Eski Liman Kale ve Çevresi)
 5. K5 PAFTASI / ARAZİ KULLANIM KARARLARI (Eski Liman Kale ve Çevresi)
 6. K6 PAFTASI / KORUMA AMAÇLI GELİŞME KARARLARI (Türk Mahallesi)
 7. K7 PAFTASI / ARAZİ KULLANIM KARARLARI (Türk Mahallesi)
 8. K8 PAFTASI / BİNALARIN KORUMA VE GELİŞTİRME KARARLARI (Türk Mahallesi)

 

 • KORUNACAK BİNALARIN MİMARİ ANALİZ VE KORUMA GELİŞTİRME KARARLARINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİK ÖNERİLERİ
 1. TABLO 1 Listeli Binalar İçin Hazırlanan Tarihi ve Kültürel Varlıkları Koruma Envanterindeki Mimari Analizden Farklı Olanlar (Eski Liman Kale ve Çevresi)
 2. TABLO 1 Listeli Binalar İçin Hazırlanan Tarihi ve Kültürel Varlıkları Koruma Envanterindeki Mimari Analizden Farklı Olanlar (Türk Mahallesi)
 3. TABLO 2 Listeli Binalar İçin Hazırlanan Tarihi ve Kültürel Varlıkları Koruma Envanterindeki Mimari Analize Uygun Olanlar (Eski Liman Kale ve Çevresi)
 4. TABLO 2 Listeli Binalar İçin Hazırlanan Tarihi ve Kültürel Varlıkları Koruma Envanterindeki Mimari Analize Uygun Olanlar (Türk Mahallesi)

 

Önemli Not: Girne Koruma Çevre Planı Değişiklik Önerisi hakkındaki görüş ve önerilerinizi içeren raporlarınızı en geç 42 gün içerisinde (18 Aralık 2023 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar) Dairemiz Sekreterliğine iletmeniz önemle rica olunur.

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.