GİRNE’DE VATANDAŞLAR MİNİK TUĞSAN İÇİN SEFERBER OLDU

GİRNE’DE VATANDAŞLAR MİNİK TUĞSAN İÇİN SEFERBER OLDU

Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi ve Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı işbirliğinde, bugün, Ramadan Cemil Meydanı’nda uzun süredir lösemi hastalığıyla savaş veren 7 yaşındaki Tuğsan Yazıcı için “Belki de sensin, Tuğsan’a ilik arıyoruz” sloganıyla yardım kampanyası düzenlendi.
Duyarlı vatandaşların ilgi gösterdiği kampanyada alınan kayıtlarla Tuğsan’a uygun donör bulunması ümit ediliyor.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü kanserin ülkemizde yaygın olduğunu ve her yaş grubundan insanımızı tehdit ettiğini, çocuklarda da son zamanlarda bu hastalığın yaygın bir hal aldığını söyledi. Güngördü, 7 yaşındaki Tuğsan’a acil şifalar, ailesine sabır dilerken, Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi ile Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na ve duyarlı vatandaşlara da böylesi bir yardımlaşma ve dayanışma kampanyası yürüttükleri için teşekkür etti.
Güngördü, “Umarım bu meydanda uygun iliğe ulaşmak istiyoruz. Dayanışarak birbirimizle haberleşerek bu çocuğumuzun hastalığına çare bulmuş olacağız” dedi.

SİZ DE DESTEK OLABİLİRSİNİZ!
Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Koordinatör Yardımcısı Servet Özeralp, 2001 yılından buyana ilik bulma çalışmaları yaptıklarını belirterek, ülkemizde ve tüm ülkedeki hastalar için uygun kriterlerde kişilerden ilik aldıklarını söyledi.
Bir yıl sonra hastalığı tekrarlanan Tuğsan için uygun iliğin, dünyada ve Kıbrıs havuzunda bulunamadığını ve bir buçuk aydır bir kampanya yürüttüklerini belirten Özeralp, 18 -45 yaş arası KKTC Kimlik Kartı’na sahip, sağlıklı bireylerin her zaman Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Binası’nda, Mağusa Tıp Merkezi, İskele Tıp Merkezi, Girne’de Tunççevik Hastanesi’nde örnek verebileceklerini, Tuğsan ve dünyadaki diğer hastalar için umut olabileceklerini ifade etti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber 8’nci Kültür Sanat Günleri başladı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.