GİRNE’DE SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN ETKİNLİK VE KERMES DÜZENLENDİ

GİRNE’DE SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN ETKİNLİK VE KERMES DÜZENLENDİ

Girne Belediyesi, Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği ve 19 Mayıs Türk Maarif Koleji (TMK) Sokak Canları Kulübü işbirliğinde, 4 Mart 2017 Cumartesi günü saat Ramadan Cemil Meydanı’nda kermes ve sokak kulübeleri boyama etkinliği düzenlenendi.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, doğa, insan, çevre ve hayvan sevgisine dikkat çekilen etkinlikte, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nden 25, Girne Amerikan Üniversitesi’nden 10 öğrencinin de katılımıyla sokak köpekleri için kulübeler boyandı. Aynı zamanda düzenlenen kermesten sokak hayvanları için harcanmak üzere 900 TL gelir elde edildi.
Güngördü: Hayvanlara ve çevreye karşı duyarlı olmak önemli

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, sokak hayvanlarına ve çevreye karşı duyarlılığın gerekliliğine işaret ederek, bu tür projelere destek vermekten de mutluluk duyduklarını ifade etti. Böyle bir amaç için gençlerin gönüllü katkılarını takdir eden Güngördü, gençlerin vizyon ve enerjisinin kente yansımasının önemine dikkat çekti.
Kıbrıs Hayvan Hakları Derneğinden yapılan açıklamada ise, etkinliğin yoğun ilgi gördüğü ve etkinlikte eğlenceli anlar yaşandığı belirtildi. Ayrıca, destekleri için çevredeki kafe sahipleri ve esnafa, satış için pasta bağışı yapan Şefler Pastanesi’ne, kulübeleri hiçbir emek almadan yapan ve teslim eden Kemal Kulle’ye ve etkinliğe duyarlılıklarıyla maddi manevi yardım eden ve destek veren herkese teşekkür edildi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GİRNE’YE ÜSTÜ AÇIK TURİSTİK OTOBÜS KAZANDIRILACAK

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.