GİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜNGÖRDÜ DÜNYANIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN KENTE GELEN KADIN SANATÇILARLA BİRARAYA GELDİ

GİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜNGÖRDÜ DÜNYANIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDEN KENTE GELEN KADIN SANATÇILARLA BİRARAYA GELDİ

 

*** Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’nda Girne Halk Kütüphanesi’nde çalışmalarını sürdüren kadın sanatçıları ziyaret etti. Sanatçıların çalışmalarını yakından izledi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi sponsorluğunda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi himayesinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması için ülkemize gelen sanatçılarımızı Girne Halk Kütüphanesi’nde ziyaret ederek, çalışmalarını izledi. Güngördü, tüm sanatçılarla teker teker sohbet ederek onları Girne’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Güngördü, dünyanın birçok yerinde kentimize gelerek bu tür sanat çalışmalarında bulunan sanatçılara, yerli sanatçılarımıza ve proje koordinatörü İpek Denizli’ye teşekkür ederek, bu çalışmalarda emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik etti.
“Böylesi etkinlikler dünya barışı için kamçılayıcı”
Gelecek yıllarda Uluslararası Kadın Sanatçılar’ın kente bıraktığı sanat eserlerinin sergilenmesi için de bazı projeleri olacağını ifade eden Güngördü, böylesi etkinliklerin dünya barışı ve tüm insanların kardeşçe yaşamaları için kamçıladığını ve insanların birlikte üretme hazzını yakalamaları için önemli olduğunu söyledi. Güngördü, aynı zamanda sanatçıların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günleri’ni de kutladı. Hafta boyunca Girne Halk Kütüphanesi’ndeki çalışmalarını sürdürecek olan 3. Uluslararası Kadın Sanatçılar Sanat Buluşması’na katılan sanatçıların çalışmaları 9 Mart 2017 Perşembe günü saat 18.30’da İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda açılacak sergide sanatseverlerin izlenimine sunulacak. Etkinlikte, Bulgaristan’dan Biliana Pavlova Bachvarova, Fransa’dan Delphine Manet ve Pascale Nesson, Kosova’dan Arbana Hajredinaj, Türkiye’den Melek Günbey Güler, Seran Tepeoğlu ve Yurdagül Işıl ile ülkemizden Mümine Özdemirağ Yağlı, Sevcan Çerkez, Zühre Özkaraman, İpek Denizli Karagöz ve Kültür Dairesi Güzel Sanatlar Görevlisi Seramik-Resim Sanatçısı Bedia Kale yer alıyor.

Önceki Haber GİRNE’DE SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN ETKİNLİK VE KERMES DÜZENLENDİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.