GİRNE’DE “ÖDÜL” OYUNU SAHNELENDİ

GİRNE’DE “ÖDÜL” OYUNU SAHNELENDİ

Girne Ve Çatalköy Belediyelerinin Etkinliği Olan Tiyatro Günleri Etkinlikleri Kapsamında “Ödül” Oyunu, Girne Belediyesi Oda Tiyatrosunda 11 Mart 2022 Cuma Günü Pandemi Kuralları Çerçevesinde Sahnelendi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in ve her iki belediyenin de meclis üyelerinin katıldığı tiyatro gösterisi Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelendi. Gibetsu Gençlik tarafından hazırlanan “Ödül” oyununu çok sayıda tiyatro sever izledi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Tiyatroda yaptığı konuşmada, Girne Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi’nin kardeş şehir olmasıyla ileriki günlerde yapılacak işbirliğinin ilk adımlarını atmış olduklarını belirtti.

Güngördü, sanatın birleştirici gücü ağırlık basmadığı sürece savaşların durulmayacağına dikkat çekerek, sanatı her zaman savunacaklarını ve Tiyatronun da tüm sanatların bileşkesi olduğunu bu nedenle de çok önemli olduğunu ifade etti. Girne Belediyesi’nin tiyatro geleneğinin uzun yıllardır devam ettirdiğini ve gençlerin bu geleneğin devamı için mihenk taşı olduklarına dikkat çekti.

Güngördü, bu güzel atmosferin yaratılmasına katkı koyan, katılan herkese ve her zaman yanımızda olan Belediye Meclis üyelerine de teşekkürlerini iletti.

Önceki Haber KKTC’DE KADININ EKONOMİK GÜÇLENMESİ FORUMU DÜZENLENDİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.