Girne’de ‘Birlikte Kalbimize Dokunalım’ etkinliği gerçekleşti

Girne’de ‘Birlikte Kalbimize Dokunalım’ etkinliği gerçekleşti

Girne’de ‘Birlikte Kalbimize Dokunalım’ etkinliği gerçekleşti

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ‘Birlikte Kalbimize Dokunalım’ isimli etkinliği gerçekleştirdi.

 

Etkinliğe, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu ve gençlerin aileleri katıldı.

 

“18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi kafamı dinlediğim yerlerden biri”

 

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, ruhu her sıkıldığında, stresli ortamdan ve sahteliklerden uzaklaşmak istediğinde, kafasını dinlediği birkaç yer olduğunu, bu yerlerden birinin de 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi olduğunu belirtti.

Bu özel etkinlik için mutluluğunu dile getiren Şenkul, ara ara 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi gençlerine uğradığını, onlardaki naifliği ve doğallığı gördüğünü dile getirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ya da başka bir değişle Özel Gereksinimli Bireyler Günü’nde gençler ile beraber olmaktan keyif aldığını dile getiren Şenkul, seyircilere de gösteriyi beğeneceklerinden emin olduğunu çünkü 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi gençlerine güvendiğini kaydetti.

 

Gençler, tiyatro ve dans gibi çeşitli gösterilerle izleyicilere eğlenceli anlar yaşatırken, etkinlik, özel gereksinimli gençlere yeteneklerini sergileme fırsatı sundu.

 

Gecede, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’na 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi tarafından plaket takdim edildi.

Önceki Haber Girne Belediyesi Tiyatro Günleri yeni oyunlarla devam ediyor

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.