GİRNE BELEDİYESİ YAZ TATİLİ ÇOCUK VE GENÇLİK ATÖLYELERİ PLAJ TURNUVASIYLA SONA ERDİ

GİRNE BELEDİYESİ YAZ TATİLİ ÇOCUK VE GENÇLİK ATÖLYELERİ PLAJ TURNUVASIYLA SONA ERDİ

KERVANSARAY PLAJINDA ÇOCUKLAR HEYECAN VE MACERA DOLU SAATLER GEÇİRDİ!

Girne Belediyesi’nin, çocuk ve gençlerin yaz tatillerini daha eğlenceli ve dolu dolu geçirmeleri için düzenlediği, Yaz Tatili Çocuk ve Gençlik Atölyelerinin son etkinliği Plaj Turnuvası bugün (14 Ağustos 2018) Kervansaray Belediye Plajı’nda gerçekleştirildi. 
Katılımın yoğun olduğu etkinlikte, 6-12 yaş arası çocuklar kategorilerine göre takımlara ayrılarak plajda kurulan parkurda çekişmeli bir yarışma gerçekleştirirken, çocukların heyecan ve mutlulukları görülmeye değerdi.
Yarışmaların ardından, dans atölyesine katılan çocukların sunduğu kısa gösteri de büyük beğeni topladı.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, etkinliğin sonunda kazanan takımlara günün anısına madalya, tüm çocuklara hikaye kitabı takdim etti.

GÜNGÖRDÜ: “SPOR VE SANATLA UĞRAŞANLAR DÜNYADA BARIŞ İÇİN DE UĞRAŞMIŞ OLURLAR”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 17 Temmuz’da başlayan etkinlikler çerçevesinde, Seramik Atölyesi, Resim Atölyesi, Dans Atölyesi, Çocuk Yogası, Spor Atölyesi, Mandala Atölyesi ve Plaj Turnuvasına katılan tüm çocuklara, ailelerine ve etkinliklerde emeği geçen gönüllü eğitmenler ve belediye personeline teşekkür etti.
Güngördü, dört yıldır görevde olduklarını ve gerek şubat tatillerinde gerekse yaz tatillerinde çocuklara yönelik etkinlikler hazırladıklarını ve buna önem verdiklerini söyledi. Çocuklara seslenen Güngördü, “Sizleri çok seviyorum, çünkü sizler gelecekte bu toplumun yöneticileri, öğretmenleri, belediye başkanları ve belki de cumhurbaşkanı olacaktır. Derslerinizin yanında spora ve sanata önem vermenizi istiyoruz. Çünkü spor ve sanatla uğraşanlar dünyada barış için de uğraşmış olurlar” dedi. Güngördü, yeni açılacak eğitim yılında tüm çocuklara başarılar dilerken, çevrelerine ve ailelerine karşı hoşgörülü davranmalarını tavsiyesinde bulundu.

Önceki Haber Güngördü: Yıkılmaktan kurtardık, turizme kazandırdık

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.