GİRNE BELEDİYESİ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ KIŞ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

GİRNE BELEDİYESİ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ KIŞ DÖNEMİ KURSLARI BAŞLADI

Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin kış dönemi kurs ve atölye çalışmaları kapsamında kursiyerler ilk derslerine girmeye başladı.

Belediye eski binasının kurs ve atölyelerin gerçekleştirildiği merkeze dönüştürülmesiyle kentin sosyal ve kültürel yaşamına yeni bir pencere açan merkezdeki kurslar yoğun ilgi görüyor. Diğer taraftan Uluslararası Final Üniversitesi işbirliğinde yetişkinler için düzenlenen İngilizce kurslarına katılan 80 kişi de üniversite kampüsünde derslerine başladı.

“DERSLER BAŞLADI, YENİ SINIFLAR İÇİN KAYITLAR SÜRÜYOR”

Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu, üç aylık hazırlanan kurs ve atölye programıyla bölgede yaşayanlara çeşitli alanlarda eğitimler düzenlediklerini ifade ederek, atölyelerin devam ettiğini, kursların yeni dönem eğitimlerine başladığını belirtti. Kadıoğlu, yeni kayıtlar için de yeni sınıflar açılacağını bu nedenle, kurslardan faydalanmak isteyenlerin kayıtlarının sürdüğünü söyledi.

GÜNGÖRDÜ KURSİYERLERİ ZİYARET ETTİ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, merkezdeki dikiş atölyesi ve İngilizce çocuk kurslarına yaptığı ziyarette kursiyerlerle bir araya gelerek, kursiyerlere çalışmalarında başarılar diledi. Merkezle, kadınlar, çocuklar ve tüm kent halkının kendini geliştirirken, sosyalleşip, bazı kurs ve atölye çalışmalarıyla da aile bütçelerine katkı sağlamasının hedeflendiğini belirtti.

Güngördü, “Kentlerin, düşünen, araştıran, üreten bireyler olma yolunda halka imkan tanıması insanımızın yaşam kalitesinin artmasına da fırsat niteliğindedir. Her bireyin bu fırsatı değerlendirmesini temenni eder, dünyamız ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı sürecinde,  halkımıza üreterek ve kendini geliştirerek başarılı olma yolunda katkımız olmasını dilerim” dedi.

DİĞER KURSLARA KAYITLAR SÜRÜYOR

Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde, ayrıca, yetişkinler için Türkçe Kursu, İngilizce Kursu, Bilgisayar Kursu, Koza Kursu, Patchwork Kursu, Satranç Kursu, Ebru Sanatı Kursu ve İlk Yardım Kursu yapılıyor.

Çocuklar için ise; dans kursu, İngilizce Kursu ve Satranç Kursu yar alıyor.

Kurslar hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için, 0 (392) 815 15 08 numaralı telefonun aranabileceği kaydedildi.

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ HEYETİ GİRNE’Yİ KALEİÇİ FESTİVALİNDE TEMSİL ETTİ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.