FATOŞ AVCISOYU RUSO’NUN ŞİİR KİTABI TANITIM VE İMZA GÜNÜ

FATOŞ AVCISOYU RUSO’NUN ŞİİR KİTABI TANITIM VE İMZA GÜNÜ

11088857_1193529917343250_6797756088143855847_o

Girne Belediyesi’nin katkılarıyla eğitimci ve şair Fatoş Avcısoyu Ruso’nun “Büyü” isimli şiir kitabının tanıtım ve imza günü 11 Nisan 2015 Cumartesi günü Leymosun Kültür Evi’nde saat 14.30’da gerçekleştiriliyor.

Eğitimci ve şair Fatoş Avcısoyu Ruso’nun “Büyü” isimli şiir kitabının tanıtım ve imza günü 11 Nisan 2015 Cumartesi günü Leymosun Kültür Evi’nde saat 14.30’da gerçekleştiriliyor. Girne Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan etkinlikte Fatoş Avcısoyu Ruso, “Büyü” adlı kitabının tanıtımını yaparak, katılımcılarla söyleşide bulunacak, kitaplarını imzalayacak. Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre etkinlikte, Çiğdem Kutlu Güney ve Serkan Soyalan’ın da Fatoş Avcısoyu Ruso’nun şiirlerini yorumlayacak, Hasan Rahvancıoğlu piyanosu Ezgi Bertiz de gitarıyla eşlik edecek.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ülkemiz şair ve yazarlarının ülkenin kültür hayatına önemli katkılar sağladığına işaret ederek, onlara destek vermek ve bu gibi etkinliklerle halkla buluşturmanın önemine değindi. Güngördü, böylesi etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini söyleyerek, tüm halkı imza ve tanıtım gününe davet etti.

“Büyü” ve Fatoş Avcısoyu Ruso hakkında

Işık Kitabevi Yayınları’ndan çıkan “Büyü” isimli şiir kitabında, Fatoş Avcısoyu Ruso’nun 76 şiiri yer alıyor. Editörlüğünü Gürgenç Korkmazel’in yaptığı kitabın grafik tasarımını Erdoğan Uzunahmet üstlendi, arka kapak görselinde ise sanatçı İpek Denizli Karagöz’ün bir çalışmasına yer verildi. Mavi Basım-Yayım tarafından baskısı yapılan kitap, Işık Kitabevi ve kitapçılarda satışa sunuldu. Kitabın editörü Gürgenç Korkmazel ‘Büyü’yle ilgili sunum yazısında, “arada başka konularda şiirler varsa da, başından sonuna bir aşk kitabıdır Büyü” yorumunu yaptı.
Fatoş Avcısoyu Ruso, 27 Mart 1978 Girne doğumlu. Yakın Doğu Üniversitesi mezunu Ruso, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapıyor, şiir üzerine televizyon ve radyo programları hazırlıyor.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber KARAOĞLANOĞLU’NDAKİ SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.