ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ

Girne Belediyesi, kentte yaşayan özel gereksinimli bireylere yönelik hizmetlerinde hız kesmiyor. Belediye sınırları içerisinde yaşayan ve belediyenin Sosyal İşler Şubesine bağlı Engelli Birimine kayıtlı üyeler ihtiyaçları durumunda, Engelli Hizmet Aracıyla evlerinden alınarak, sağlık kurum ve kuruluşlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, aşı merkezlerine ücretsiz olarak taşınıyor.  Girne Belediyesi’nden verilen bilgide,

0533 870 99 92 numaralı telefon aranarak, engelli nakil hizmetlerinden yararlanılabileceği ifade edildi.

%40 VE ÜZERİNDE ENGELİ BULUNAN VATANDAŞLARI BİRİMİMİZE ÜYE YAPIYORUZ

Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri Misli Kadıoğlu, Haziran 2020 tarihinden itibaren kentte yaşayan, %40 ve üzerinde engeli bulunan vatandaşların birime üye yapıldığını ve kayıt altına alınmaya başlandığını söyledi. Kadıoğlu, engelli hizmet aracıyla da program dahilinde, ihtiyacı olan özel gereksinimli bireylere hastaneye, aşılanmaya, kamu kurum ve kuruluşlarına ulaşımının sağlandığını vurguladı. Kadıoğlu, üyelere yönelik rutin kontroller, medikal destek ve şehir içerisinde kullanabilecekleri engelli park kartı konusunda destek verdiklerini, Sosyal Yaşam Merkezi kurslarından da özel gereksinimi olan bireylerin ücretsiz yararlanabildiğini belirtti.

GÜNGÖRDÜ: “HİZMETLERİMİZİ KURUMSAL BİR YAPIDA SÜRDÜRÜYORUZ”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi’nin özel gereksinimi olan bireylere yönelik çalışmalarının daha kurumsal bir yapıda sürdürüldüğünü ifade ederek, onların sıkıntılarına ve dertlerine çözümler bulmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına her zaman ellerindeki imkanları kullanmak için çalıştıklarını söyledi. Güngördü, insan odaklı hizmetlerine devam ettiklerini, belediye araç filosuna kazandırılan engelli hizmet aracıyla da ulaşım sıkıntısı çeken yaşlı ve özel gereksinimli bireylerin her zaman yanında olduklarını kaydetti.

 

Önceki Haber GİRNE BELEDİYESİ 8 MART’A ÖZEL PROGRAM HAZIRLADI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.