ELEKTRONİK KARTLI SU SAYACI VE HİZMET ALIMI İLE İLGİLİ SÖZLEŞME İMZALANDI

ELEKTRONİK KARTLI SU SAYACI VE HİZMET ALIMI İLE İLGİLİ SÖZLEŞME İMZALANDI

elektronik

Girne Belediyesi, ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı (akıllı sayaç) ve bu sayaçlardan hizmet alımı konusunda açtığı ihaleyi kazanan Enta Şirketi ile sözleşme imzaladı.

Girne Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleşen törende, sözleşmeye, Girne Belediyesi adına Başkan Nidai Güngördü, Enta Şirketi adına ise Direktör Engin Naşit imza koydu.

İhale kapsamında şirketten 277 bin TL karşılığında bin adet sayaç alan belediye, böylelikle kent genelinde 7 bin olan akıllı sayaç sayısını 8 bine yükseltmiş oldu.

GÜNGÖRDÜ: “AKILLI SAYAÇLAR HİZMET MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜP TAHSİLATTA KOLAYLIK SAĞLIYOR”

Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü, belediyenin ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı alımı için ilk kez ihaleye çıktığını belirterek, belediye meclisi kararı sonucu çıkılan ihaleyi kazanan Enta Şti. Ltd. ile sözleşme imzaladığını kaydetti.
Bu hizmetlerin özellikle çağdaş ülkelerde tercih edildiğini ifade eden Güngördü, söz konusu sayaçların hizmet maliyetlerini düşürdüğü, tahsilatta kolaylık sağladığını söyledi.
Girne Belediyesi’nin akıllı sayaç sistemine 2007 yılında geçmeye başladığı anımsatan Güngördü, sayaç alımlarına köylerin de belediyelere bağlanmasından sonra devam edildiğini belirtti.
Güngördü, su konusunda, Türkiye’den gelen suyun yönetimi konusunda da tartışmaların bulunduğunu ve bu kapsamda kendi pozisyonlarını sorgulayan 26 belediyenin; içme ve kanalizasyonla ilgili atık suyun kullanılması, işletilmesi ve idamesiyle ilgili BESKİ adı altında bir şirket kurduğunu anımsattı.
“Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında Türkiye’den getirilecek su konusunda 2010 yılında bir taslak anlaşma bulunmasına rağmen bugüne dek önemli adım atılmadığını” da söyleyen Güngördü, gelinen aşamada iki devlet arasında suyun özelleştirilmesi kararı alındığı takdirde belediyenin akıllı sayaç alımına ara vereceğini kaydetti.
Güngördü, belediyelerin dahil olacağı bir yönetim şekli devam etmesi halinde ise yapılan anlaşma gereği belediyenin ilgili şirketten 2 bin adet daha akıllı sayaç alacağını söyledi.

NAŞİT: “ TOPLAM 3 BİN ADET SAYAÇ VERECEĞİZ”

Enta Şti Ltd Direktörü Engin Naşit ise, belediyeye 2007 yılından itibaren akıllı su sayacı sağlamakta olduklarını belirterek, yapılan sözleşme ile belediyeye toplam 3 bin adet sayaç vereceklerini kaydetti.
Bugüne dek belediyeye sağladıkları sayaçlarla ilgili herhangi bir sorun yaşanmadığını da ifade eden Naşit, verilen hizmetlerden karşılıklı memnuniyet bulunduğunu belirtti.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber 2015 GİRNE KENT KURULTAYI, 10 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ YAPILIYOR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.