ÇOCUKLAR MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZDİLER

ÇOCUKLAR MUTLULUĞUN RESMİNİ ÇİZDİLER

GİRNE BELEDİYESİ YARI YIL ŞENLİĞİ KAPSAMINDA RESİM ATÖLYESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Girne Belediyesi’nin, okulların yarı yıl tatiline girmesi nedeniyle “Eğitime Kısa Bir Mola” sloganıyla düzenlediği Yarı Yıl Şenliği kapsamında Resim Atölyesi düzenlendi. 4-11 yaş arasında yüzün üstünde çocuğun katıldığı etkinlikte çocuklar, en mutlu oldukları anları resme döktüler.

Girne Belediyesi’nin, okulların yarı yıl tatiline girmesi nedeniyle çocuklar için düzenlediği birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlikler, bugün (5 Şubat 2019 Salı) Bandabuliya’da 4-11 yaş arası çocuklara yönelik Resim Atölyesi ile başladı.
Kültür Dairesi Memuru, sanatçı Bedia Kale eğitmenliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar en mutlu oldukları anın resmini çizdiler.
Etkinliğin sonunda çocuklara hikaye kitapları ve Girne Belediyesi Danışma ve Destek Merkezi’nin hazırladığı, Çocuk Hakları kitapçığı da dağıtıldı.

GÜNGÖRDÜ: “YARI YIL ŞENLİĞİNİN BU YIL ÜÇÜNCÜSÜNÜ DÜZENLİYORUZ”

Çocuklarla tek tek ilgilenen ve onlarla birlikte resim çizip sohbet eden Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, eylül ayında başlayan yeni eğitim ve öğretim maratonun tatile girdiğini, yarı yıl tatilinde, “Eğitime kısa bir mola” sloganıyla düzenledikleri Yarı Yıl Şenliğinin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini ve bu etkinliklerin artık geleneksel hale geldiğini ifade etti.
Güngördü, Yarı Yıl Şenliğinde çocuklara hoşça vakit geçirmelerini diledi.
“Bu yıl beş gün düzenlediğimiz, Resim Atölyesi, Seramik Atölyesi, Çocuk Partisi, Masal Atölyesi, Ritim Atölyesi gibi etkinlikler, sizleri eğitecek, sizlere öğretecek ve sizleri bir araya getirecektir” diyen Güngördü, konuşmasında etkinliklere her yıl olduğu gibi bu yıl da katkı koyan Bedia Kale’ye, çocuklar ve ailelerine, belediye personeline teşekkür etti.

PERŞEMBE GÜNÜ SERAMİK ATÖLYESİ!
Yarı Yıl Şenliği, 7 Şubat 2019 Perşembe günü Bandabuliya’da Seramik Atölyesi, 9 Şubat 2019 Cumartesi günü Bandabuliya’da Çocuk Partisi, 12 Şubat 2019 Salı günü Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde Masal Atölyesi, 14 Şubat Perşembe günü Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde Ritim Atölyesi ile devam edecek. Ücretsiz düzenlenen etkinlikler, 10:00-12:00 saatleri arasında yapılıyor.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Güngördü, çocuklara kitap hazırlayanlarla görüştü

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.