Çeler, Başkan Güngördü’yle görüştü

Çeler, Başkan Güngördü’yle görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret etti. Ziyarette İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası ile Engelliler Haftası hakkında yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çeler: Engelli Şölenine katkı için teşekkürler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ziyarette yapıtğı konuşmada, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramında yapılan denetimler ve 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası ile ilgili bilgi verdi. Bakan Çeler ayrıca Engelliler Haftası kapsamında 10 Mayıs’ta Girne Amfi Tiyatro’da “Yüreklere dokun alkışla sloganı” ile düzenlenecek Engelli Şöleni’ne katkı koyan Girne Belediye başkanı ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Güngördü: Engelli bireyler için katkıya hazırız

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise iş sağlığı ve güvenliği konularında denetmler yanında işveren ve çalışanların da eğitimden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Nidai Güngördü, geçen yıl düzenlenen Engelli Şöleni’ne bu yıl yine katkı koymaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Güngördü, Turkcell Girne Yarı Maratonda elde edilen gelirin bir kısmının önümüzdeki günlerde Girne 18 Yaşüstü Engelli Rehabilitasyon Merkezine bağışlanacağını ifade etti. Güngördü, geçen yıl Down Sendromlu çocuklar için etkinlik düzenlediklerini hatırlatarak, engelli bireyler için sosyal sorumluluk ve farkındalık etkinliklerine imkanlar dahilinde katkı koymaya hazır olduklarını kaydetti.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber Klasik araçlar Girne’yi renkelendirecek

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.