Başkan Güngördü, Türkiye Sumo Federasyonu Kabul Etti

Başkan Güngördü, Türkiye Sumo Federasyonu Kabul Etti

 

Türkiye Sumo Federasyonu Başkanı Erdal Karadağ ve KKTC Sumo Temsilcisi Cemal Gencer Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü ile görüştü.

Girne Belediyesi’nden alınan bilgiye göre; Türkiye Sumo Federasyonu Başkanı Erdal Karadağ, yönetim kurulu üyeleri ve KKTC Sumo Temsilcisi Cemal Gencer Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü ile görüştü.

Girne Belediyesi’nde gerçekleşen görüşmede, Türkiye ve Japonya elçiliklerinin de bilgisinde olan Sumo Güreşinin gelişmesi ve yayılması için yapılacak faaliyetler hakkında bilgi alan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ziyareti memnuniyetle karşıladı.

2012 yılında Türkiye’de kurulan Türkiye Sumo Federasyonu Genel Başkanı Erdal Karadağ yaptığı konuşmada; KKTC temsilciliği olarak, uluslararası organizasyonlar düzenleyip ülke tanıtımına katkıda bulunacaklarını,  Japonya büyükelçiliği desteğiyle de Japonya 2021 olimpiyatlarında KKTC ve TC ‘den katılım sağlamak istediklerini, bunun için de çalışmalar yapıldığını söyledi. Karadağ, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ’ye plaket taktim ederek teşekkürlerini iletti.

Önceki Haber Bartu Bektaş’ın ‘EXTEMPORARY’ adlı sergisi Girne’de Sanatseverlerle Buluştu

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.