Bartu Bektaş’ın ‘EXTEMPORARY’ adlı sergisi Girne’de Sanatseverlerle Buluştu

Bartu Bektaş’ın ‘EXTEMPORARY’ adlı sergisi Girne’de Sanatseverlerle Buluştu

‘Extemporary’ adlı ilk kişisel sergisini Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde açan Bartu Bektaş, sanatseverlerden tam puan aldı.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide; Türkçe ’de ‘üstünde çok düşünülmemiş, planlanmamış’ anlamına gelen ‘Extemporary’ adlı sergi 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü Girne’de açıldı.

Açılışa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Bölge Milletvekilleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, meclis üyeleri ve birbirinden değerli iş insanları katıldı.

Başbakan Ersin Tatar sergi açılışında yaptığı konuşmada; Böyle güzel bir etkinlikte bulunmaktan memnuniyet duyduğunu, sanatçıyı ve ailesini yakından tanıdığını, böylesi güzel eserlerin oluşmasında ortaya koymuş olduğu özverili çalışmaları takdirle karşıladığını vurguladı.

Tatar, Kıbrıs Türk toplumunun var olmasında düşündüklerini özgür bir şekilde ifade edebilmenin çok önemli olduğunu ve Bartu Bektaş’ın da bu özelliklere sahip hem bir tıp öğrencisi hem de bir sanatçı olduğunu kaydederek, kendisi tebrik etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de yaptığı konuşmada; Toplumların yaşantısında çok değişik kesitlerin olduğunu ve bu kesitlerin başında da üretim yapabilmek ve sanatçı olarak içinde yaşadığı olayları doğru yorumlayarak bunları resim- heykel-müzik vb. sanatsal faaliyetlere yansıtabilmek olduğunu belirtti. Sanatın toplum yaşamında çok önemli olduğunu kaydeden Güngördü, böylesi güzel gençlere, şehirlerde ve ülkelerde sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek sanatçıya ve tüm destek veren ailesine başarılar diledi.

Sergi, 15-17 Temmuz 10.00- 12.30 ve 13.00-17.00 saatleri içerisinde ziyaret edilebilecek.

Önceki Haber GİRNE’DE ANNELERE DÜZENLENECEK EĞİTİM İÇİN KAYITLAR SÜRÜYOR

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.