Ali Nesim şiirlerle anıldı

Ali Nesim şiirlerle anıldı

Girne Belediyesi, Araştırmacı yazar Ali Nesim için Zeytinlik Köyevinde  etkinlik düzenledi.

Araştırmacı yazar Ali Nesim, 4’ncü ölüm yıldönümü nedeniyle Zeytinlik Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma töreninin ardından Girne Belediyesi Zeytinlik Köyevinde gerçekleşen şiir dinletisi etkinliğinde anıldı. Etkinlikte, öğrenciler Ali Nesim’in şiir, öykü, denemelerinden örnekler okudu.

 

Güngördü: Zeytin Festivaline katkıları oldu

Etkinlikte konuşan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Kıbrıs Türk edebiyatına önemli eserler bırakan, zeytin ağaçlarına ve zeytinlik köyüne olan sevgisiyle tanınan Ali Nesim’in Zeytin Festivali’nin düzenlenmesine katkı koyduğunu söyledi. Nidai Güngördü, Girne Belediyesi meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda ölümünün birinci yılında Ali Nesim’in adının Zeytinlikteki köy meydanına verildiğini hatırlatarak ismini sonsuza dek yaşatacaklarını kaydeti.

 

“Zeytinlik Köyevi için teşekkür ederiz”

Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı Şevket Öznur ile oğlu Tayfun Nesimoğlu ise Ali Nesim’in doğduğu yer olan Zeytinlik köyünü, insanları ve yaşamayı çok seven biri olduğuna dikkat çekerek, Ali Nesim’in adını köy meydanına veren ve köye kültürel etkinliklerin yapılmasına imkan sağlayan Zeytinlik Köyevini kazandıran Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkür etti.

 

Girne Belediye Başkanlığı

Önceki Haber 8’İNCİ GİRNE KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ EDİP AKBAYRAM KONSERİYLE BAŞLIYOR!

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.