7’İNCİ GİRNE KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ’NDE MUHTEŞEM FİNAL!

7’İNCİ GİRNE KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ’NDE MUHTEŞEM FİNAL!

DÜNYACA ÜNLÜ MÜZİSYEN GORAN BREGOVİÇ GİRNE BELEDİYESİ’NİN MİSAFİRİ

****Girne Belediyesi’nin düzenlediği 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri’nin final konseri için sürpriz isim açıklandı. Yaz boyunca devam eden etkinlikler, Balkan Müziğinin efsanevi ismi dünyaca ünlü sanatçı Goran Bregoviç’in 25 Eylül 2017 Pazartesi akşamı Amfi Tiyatro’da gerçekleştireceği muhteşem konseriyle son bulacak.

Girne Belediyesi’nin bu yıl “Aydınlık bir gelecek için sanat” sloganıyla gerçekleştirdiği 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri devam ediyor. Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bu yıl Türk müziğinin dev ismi Sıla konseriyle başlayan ve yaz boyu devam edecek Girne Kültür Sanat Günleri’nin 25 Eylül 2017 Pazartesi gecesi Balkan Müziğinin en iyi isimlerinden Goran Bregoviç konseriyle son bulacağı belirtildi. Goran Bregoviç’in 50 TL’den satışa sunulacak konser biletlerinin 1 Eylül 2017 itibarıyla Girne Belediyesi ve Deniz Plazalar’da satışa sunulacağı kaydedildi.
7’inci Girne Kültür Sanat Günleri, 25 Eylül 2017 Pazartesi gerçekleştirilecek final konserine kadar, 22 Ağustos 2017 Salı akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “Ay Işığında Şamata”, 12 Eylül 2017 Salı akşamı, İllüzyonist Enver Ertaç ve “Minik Sincaplar” isimli Çocuk Tiyatrosu’yla devam edecek.

“TÜM DÜNYAYA BARIŞ MESAJI VERECEĞİZ”
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, göreve geldikleri günden bugüne Türkiye ve dünyadan çok değerli sanatçıları Girne’de ağırladıklarına işaret ederek, bu yıl 7’inci Girne Kültür Sanat Günleri’ni dünyaca ünlü sanatçı Goran Bregoviç’le sonlandıracaklarını söyledi. Güngördü, kültür ve sanat etkinlikleriyle aydınlık bir ülkenin hayal olmadığını ancak bunun için toplumdaki tüm kesimlerin bu yolda vereceği mücadeleyle mümkün olduğunu vurgulamaya çalıştıklarına işaret ederek, kültür ve sanat aracılığı ile tüm insanlığa, sevgi, saygı ve barışa katkıda bulunacaklarını vurguladı. Güngördü, tüm halkı, Goran Bregoviç’le birlikte tüm dünyaya barış mesajı vermek için konsere davet etti.

GORAN BREGOVİÇ KİMDİR?
16 yaşındayken konservatuvardaki klasik keman eğitimini bırakan Goran Bregovic, ilk grubu Jutro (Sabah) ile “Kad bi’ bio bijelo dugme” (Beyaz Bir Düğme Olsaydım) single’ ını çıkarttıktan sonra grubun adını da Bijelo Dugme olarak değiştirdi. 1974’te ilk albümünü çıkaran grup, kısa süre içinde Yugoslavya’nın Beatles’ı olarak tanındı. 1989 yılında dağılan grup, 2005’te Tifa, Islamovic ve Bregovic ile yeniden bir araya geldi. Türkiye’de geniş hayran kitlesine sahip olan ve Emir Kusturica’nın Çingeneler Zamanı, Arizona Rüyası, Underground, Kara Kedi Ak Kedi gibi efsane filmlerinin hafızalardan silinmeyen müziklerine imza atan Bregovic’in şarkıları Sezen Aksu, Oya- Bora ve Candan Erçetin gibi Türkiye’de sevilen ünlü isimler tarafından da Türkçe sözlerle seslendirildi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Güngördü, Sosyal Konutlar bölge sakinleriyle buluştu

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.