GİRNE BELEDİYE VE BEL-PAZ ÇALIŞANLARI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNE KATILDI

GİRNE BELEDİYE VE BEL-PAZ ÇALIŞANLARI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNE KATILDI

Girne Belediyesi ve Bel-Paz Çalışanları Ortak İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ne katıldı.

Girne Belediyesi Kültür Merkezi’nde, 151 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Halil Erdim, Anıl Çağdan ve Sıdıka Geylan tarafından çalışanlara eğitim verildi.  Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de eğitim öncesinde bir konuşma gerçekleştirdi.  Belediye Başkanı Güngördü, eğitim öncesi yaptığı konuşmada, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması konusunda farkındalık sağlayan eğitimlerle hedefin mümkün olduğu kadar riskleri azaltmak olduğuna işaret etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, böylesi eğitimlerin önemine işaret ederek, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması konusunda alınacak her eğitimle hedefin mümkün olduğu kadar riskleri azaltmak olduğuna işaret etti. Güngördü, oluşan kazaların yüzde 88’inin insan faktörüyle ilgili olduğunu söyleyerek, “Yanlış davranışlar yüksek bir oranda kendimizden kaynaklanır. Bunu doğru etüt edip kendimizi yetiştirmemiz gereklidir” dedi.

İş sağlığı ve Güvenliğinin Temel İlkeleri, İSG Kültürü, Çalışanların Yükümlülükleri, Kişisel Koruyucu Donanımlar, Fiziksel Tehlikeler, Ağır Yükler ve Dağınık İş Ortamları, Araç ve Trafik, Açık Havada Çalışma, Biyolojik ve Kimyasal Tehlikeler gibi çalışanları birebir ilgilendiren konularda eğitim alan personele eğitim sonrası iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir de kısa film gösterimi sunuldu.

Önceki Haber Cumhurbaşkanı Tatar Girne Belediyesi’ni ziyaret etti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.