Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 19 Kasım’da gerçekleştirilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, İdari Komite Toplantısı’na katıldı.

 

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile K. T. Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü ve Uluslararası Delegasyon Sekreteri Hüseyin Köle, Strasbourg’ta bugün (19 Kasım) gerçekleştirilen İdari Komite Toplantısı’nda tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sonrası ilk kez yüz yüze olarak yer aldı.

 

Toplantıda, online nefret söylemleri ve uydurma haberlerin yerel demokrasi üzerindeki etkileri, akıllı şehirler ve bölgeler, yerel kimlikler gibi konular tartışıldı.

 

Toplantıda söz alan Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar ise şehirler ve bölgeler arası işbirliğinin önemine dikkat çekti.

 

Güngördü, Özçınar ve Köle ayrıca Avrupa Konseyi nezdindeki T.C. Daimi Temsilci Büyükelçi Kaan Esener ve KKTC Strasbourg Temsilcisi, Büyükelçi Ayda Soylu ile de bir araya gelerek görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Strasbourg’taki toplantı ve temaslarının verimli geçtiğini kaydeden Güngördü, Kıbrıs Türk Belediyelerinin Avrupa Konseyi’ndeki görünürlüğünün önemine değindi.

Share Button

Henüz Yorum Yapılmamıştır

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir