Zahit Büyükişliyen’in sergisi açıldı

Zahit Büyükişliyen’in sergisi açıldı

Prof  Dr Zahit Büyükişliyen’in, 25 eserinden oluşan kişisel resim sergisi, 05-15 Mart 2018 tarihleri arasında Girne Sanat Galerisi’nde yer alacak

Akademisyen ve sanatçı Prof  Dr Zahit Büyükişliyen’in 25 eserinden oluşan kişisel resim sergisi, düzenlenen törenle açıldı. Girne Belediyesi Sanat Galerisi’ndeki sergi, 15 Mart 2018 tarihine kadar hafta içi 09:00-12:30, 13:00-16:00, Cumartesi günleri de 10:00-15:00 saatleri arasında halka açık olacak ve ücretsiz gezilebilecek.

 

Güngördü: Üçüncü kişisel sergi düzenleniyor

Girne Belediye  Başkanı Nidai Güngördü serginin açılışında yaptığı konuşmada,  Türkiye’nin önemli sanatçılarından akademisyen Prof Dr Zahit Büyükişliyen’i Girne’de ağırlamaktan ve eserlerini Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturmaktan dolayı büyük bir onur ve heyecan duyduklarını söyledi. Nidai Güngördü,  galerinin yerli sanatçılar yanında yurtdışından gelen sanatçılara da ev sahipliği yaptığını belirterek, Kasım ayından beri üçüncü kişisel serginin düzenlendiğini kaydetti.

 

Büyükişliyen: Girne’de bulunmanın mutluluğunu duyuyorum

Prof Dr Zahit Büyükişliyen de konuşmasında, sempozyum ve karma sergiler için birçok kez  KKTC’ye geldiğini belirterek, bu kez  kişisel bir sergiyle Girne’de bulunmaktan  mutluluk duyduğunu ifade etti. Büyükişleyen, Girne Sanat Galerisini hayata geçiren ve sanata değer veren Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye teşekkür etti.

 

Önceki Haber UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE KOMİSYONU İLE GİRNE BELEDİYESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.