Zabıtalar eğitimden geçiriliyor

Zabıtalar eğitimden geçiriliyor

Polis Genel Müdürlüğü, Girne Belediyesi Zabıta görevlilerine trafik eğitimi veriyor.

Girne Belediyesi’nde görevli 10 zabıta memuruna, Polis Genel Müdürlüğü (PGM) tarafından “trafik eğitimi” verilmeye başlandı. Zabıta memurlarına, eğitimin tamamlanmasının ardından sahip olacakları yasal yetkiler, temel trafik kuralları, dosya tanzimi ve halkla ilişkiler konularında teorik ve uygulamalı dersler veriliyor.

Söz konusu eğitimlerle birlikte yasal prosedürler tamamlandığı zaman zabıtalar, Girne Belediye sınırları içerisinde durarak işlenen trafik suçlarında motorlu araç sürücülerine sabit para cezası yazma yetkisine sahip olacak.

 

Güngördü: Trafik konusunda işbirliği önemli

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 2015 yılında 5 zabıtanın ceza yazma yetkisi aldığını hatırlatarak, şehir hayatının önemli bir parçası olan trafik konusunda belediyenin ve Polis Genel Müdürlüğü’nün birlikte hareket etmesinin önemine dikkat çekti. Nidai Güngördü, zabıtaların sadece ceza yazmadığını aynı zamanda şehir içinde birçok önemli görevi de yerine getirdiğini ifade ederek, PGM’nin katkıları ile bu durumun görünürlüğünün daha da artacağına inandığını kaydetti. Güngördü, eğitimden geçen zabıtaların yakın zamanda yollarda görev yapacağını belirterek, işbirliğinden dolayı PGM’ye teşekkür etti.

Önceki Haber Güngördü: Spora katkımız sürecek

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.