Yol çizgileri yenileniyor

Yol çizgileri yenileniyor

Girne Belediyesi, yeni eğitim yılına hazırlık kapsamında okul bölgelerinde bulunan hız kesici kasisler, yaya geçitleri ve bordür taşlarının bakımını yapıyor.

Girne Belediyesi, 2017-2018 eğitim yılının başlayacak olması nedeniyle okulların bulunduğu bölgelerde silinen yol çizgileri ve yaya geçitleri ile trafik uyarı işaretleri konusunda çalışma başlattı. Girne Belediyesi’nin yan kuruluşu Belpaz Yatırım Şirketi tarafından yürütülen çalışmalar ilk etapta; Ozanköy Osman Türkay Anaokolu, 23 Nisan İlkokulu, Anafartalar Lisesi, Karaoğlanoğlu İlkokulu, Şht Hasan Cafer İlkokulu, ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin bulunduğu bölgeleri kapsıyor.

Güngördü: Çalışmalar okullar açılmadan tamamlanacak

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, belediye sınırıları içinde bulunan okulların tamamındaki kasis, yaya geçidi ve bordür taşlarını boyama işlemini yapacaklarını söyledi. Nidai Güngördü, boyama çalışmalarına özellikle aşınmaktan görünürlüğünü kaybeden yaya geçitlerinden başlanıldığını belirterek, geçen yıl Şht Hasan Cafer İlkokulu, English School of Kyrenia ve Suat Günsel Girne Üniversitesi’nin bulunduğu noktalarda yol genişletme ve kavşak düzenlemesi yapıldığını kaydetti.

Önceki Haber Güngördü Girne Açık Pazarı ziyaret etti

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.