Yaşlılar, “ikinci baharını” yaşıyor

Yaşlılar, “ikinci baharını” yaşıyor

 

 

Girne Belediyesi tarafından yaşlılara yönelik hizmet veren “İkinci Bahar Projesi” çalışmalarını sürdürüyor.

Kent sınırları içerisinde 2007 yılından beridir “İkinci Bahar Projesi” kapsamında çalışmalarını sürdüren Girne Belediyesi, yaşlılara yönelik sağlık, sosyal etkinlik ve yardım hizmetlerini sürdürüyor. Yaşlılar gelenekselleşen yeni yıl yemeğinde bir araya getirilirken, geziler düzenlenerek ülkenin her köşesini görmeleri sağlanıyor. Yaşlılara ayrıca özel günlerde özel hizmetler sunuluyor.

İkinci Bahar Projesi’nden bin kişi yararlanıyor
İkinci Bahar Projesi’nden 65 yaş üzeri 900, 60-64 yaş arası 100 ve 60 yaş altı 50 kişi olmak üzere toplamda yaklaşık bin kişi yararlanıyor. Girne Belediyesi çalışanları tarafından her gün düzenli olarak yaşlıların tansiyon, şeker ve kolesterol ölçümü evde yapılıyor. Maddi durumu iyi olmayanlar, sosyal yardım maaşı alanlar ve yatalak durumda olanlara ise ilaç yardımı yapılıyor. Evden dışarı çıkamayacak olanlara aşı hizmeti verilirken, hastaneye gitmek zorunda olan yaşlılara da ulaşım hizmeti sunuluyor.

Güngördü: Yaşlılar en kıymetli hazinemizdir
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Nidai Güngördü, yaşlılara verilen önem ve sorunların çözümü için gösterilen çabanın bir toplumun uygarlık göstergesiyle eş anlamlı olduğunu söyledi. Güngördü, Girne Belediyesi olarak yaşlıların hayatını kolaylaştırmak ve daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlamanın öncelikleri arasında olduğunu belirterek, İkinci Bahar Projesi kapsamında sağlık, sosyal etkinlik ve yardım hizmetlerini sürdürdüklerini ifade etti. Yaşlılara ve onların sorunlarına sahip çıkmanın insanlık ve yurttaşlık görevi olduğuna vurgu yapan Güngördü, “Hepimizin bir gün yaşlanacağını her zaman aklımızda tutmamız gerekir. Hayatımızın en kıymetli hazineleri yaşlılarımızın haftasını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Genişletilen yol asfaltlandı

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.