UĞUR MUMCU CADDESİ YOL DÜZENLEME PROJESİ BİRİNCİ ETABI İÇİN İHALEYE ÇIKILDI

UĞUR MUMCU CADDESİ YOL DÜZENLEME PROJESİ BİRİNCİ ETABI İÇİN İHALEYE ÇIKILDI

15369999_1623838237645747_684789471598778553_o15327338_1623838127645758_2224446303726825977_n
Girne Belediyesi tarafından, kentte trafik sorununa çare bulmak, Girne -Çatalköy güzergahındaki trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla hazırlanan Uğur Mumcu Caddesi Yol Düzenleme Projesi’nin ilk etabı için ihaleye çıkıldı. Geçtiğimiz günlerde Leymosun Kültür Evi’nde projeyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Girne Belediye hudutları dahilinde bulunan Girne Çatalköy güzergahındaki trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla Uğur Mumcu Caddesi Yol Düzenleme Projesi hazırlandı. Projenin birinci etabı için ihaleye çıkıldı. Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Uğur Mumcu Caddesi, Hz. Ömer Caddesi Cratos Otel arasındaki yol, kaldırım ve altyapı projesinin iki gidiş iki geliş şekilde projelendirildiği ve liman çemberinden Çağra Yapı Market’e kadar olan kısmın ihaleye çıkıldığı, tekliflerin 8 Aralık 2016 Perşembe gününe kadar alınacağı belirtildi.
Öte yandan geçtiğimiz günlerde Leymosun Kültür Evi’nde projeyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldığı kaydedildi.

“Trafik sorununu gidermek için çalışıyoruz”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, göreve geldikleri günden buyana kentin en büyük sorunlarından trafik konusuna ağırlık verdiklerini ifade ederek, Ulaşım Master Planı’nda öngörülen düzenleme ve değişiklikleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi. Otel, restoran ve kafeler, konut ve işyerlerinin bulunduğu kentin en işlek caddelerinden Uğur Mumcu Caddesi üzerinde yaya ve araç trafik akışını düzenlemek, Doğu Girne Çevre Yolunun yapılmamasından dolayı yaşanan trafik yoğunluğunun yarattığı sorunları gidermek amacıyla bir proje hazırladıklarını belirten Güngördü, projenin kısa süre sonra hayata geçirilmesinin planlandığını kaydetti.
Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda yapılan düzenleme ve değişimin vatandaşlar tarafından büyük bir takdirle karşılandığını belirten Güngördü, kent genelinde kavşak düzenlemeleri, yeni durakların yerleştirilmesi, asfalt işleri ve köylerin kent merkezine bağlanmasını sağlayan kaldırım düzenlemelerinin de son hızla sürdüğüne vurgu yaptı.

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber GÜNGÖRDÜ’NÜN 5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.