Turkcell Girne Yarı Maratonu geliri 3 kuruma bağışlandı

Turkcell Girne Yarı Maratonu geliri 3 kuruma bağışlandı

Turkcell Girne Yarı Maratonu geliri 3 kuruma bağışlandı

Yardıma koşuyoruz sloganıyla gerçekleşen Turkcell Girne Yarı Maratonu’nda bu yıl  223 bin 652 TL gelir elde edildi.

Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma koşuyoruz” sloganıyla 14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Turkcell Girne Yarı Maratonu’nda elde edilen gelir, düzenlenen törenle açıklandı. Etkinlikte, SOS Çocuk Köyü Derneği’ne 101 bin 826.50 TL, Girne 18 Yaşüstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne 101 bin 826.50 TL ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na 20 bin TL bağışta bulunuldu. Bu yıl ikincisi düzenlenen Turkcell Girne Yarı Maratonu’na katkı koyan kurum, kuruluş ve sponsor olan firma temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte, dereceye giren koşuculara hediyeleri verildi.

Güngördü: Kayıtlar 2’ye, bağış 4’e yükseldi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada, belediyenin organizasyonu tamamen üstlenmesiyle bu yıl ikincisi düzenlenen maratonun geçen yıla göre daha başarılı geçtiğini söyledi. Nidai Güngördü, geçen yıl 2 bin 700 kişinin maratona kayıt yaptırdığını, bu yıl ise 5 bin 404 kişinin maratonda yer almak için kayıt olduğunu söyledi. Güngördü, kayıtlar yanında gelirlerde de önemli bir artış olduğunu ifade ederek, geçen yıl 60 bin TL olan bağış miktarının bu yıl 223 bin 652 TL’ye yükseldiğini kaydetti. Güngördü, maratona katılan yarışmacılara, KKTC Atletizm Federasyonu’na, Kuzey Kıbrıs Turkcell’e, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’ne, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne, Grand Pasha Otel’e, Magic Touch Gruba, Mehmet Eminoğlu İnvestment’e, Tayf LTD’e, Birinci Medya Kurumuna, My Şirketler Grubuna, Atakom LTD’e, Sivil Savunma Teşkilatı Girne Bölge Amirliği’ne, Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği’ne, Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği’ne, Onbaşı LTD’e, Borucu Süt Ürünlerine, Atensa LTD’e, milli atlet Yiğitcan Hekimoğlu’na ve basına teşekkür etti.

Maden: İsim sponsoru olmaktan gurur duyduk

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden ise, iki yıldan beridir maratonun isim sponsoru olmaktan mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Harun Maden, hayırlı bir iş için düzenlenen maratonda bu yıl sponsor, kayıt ve gelirlerde artış olduğunu belirtti. Maden, maratonda emeği geçenlere ve yarışmacılara teşekkürlerini sundu.

Cemil: Sportif ve hayırlı bir iş

Ramadan Cemil İşletmeleri Direktörü Işın Ramadan Cemil de, sportif bir etkinlik yanında hayırlı bir işe vesile olan maratonun, her yıl daha iyi olacağına inandığını ifade etti. Işın Ramadan Cemil, başarılı geçen organizasyonun ardından elde edilen gelirin bağışlandığı kurumlara hayırlı olmasını diledi.

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI.

Önceki Haber Güngördü, Girne Evrensel Müzik Derneği’yle görüştü

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.