“Trafikte biz de varız”

“Trafikte biz de varız”

Girne Belediyesi, trafik konusunda halkı bilinçlendirmek ve trafikte yaşanan sorunlara dikkat çekip, farkındalık yaratmak amacıyla etkinlik düzenleyecek.

“Trafikte biz de varız”

 

Girne Belediyesi, trafik konusunda halkı bilinçlendirmek ve trafikte yaşanan sorunlara dikkat çekip, farkındalık yaratmak amacıyla “Trafikte Biz de Varız” sloganıyla bir etkinlik düzenleyecek.

 

Girne’de, 15 Mayıs 2016 Pazar günü , saat 10:30-13:30 saatleri arasında düzenlenecek etkinliğe, Engelliler Spor Federasyonu, Bisikletliler Federasyonu, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, Engelliler Dayanışma Derneği, Trafik Kazalarını Önleme Derneği, motosiklet kulüpleri, motosikletseverler ile bazı sivil toplum örgütleri ve dernekler de destek verecek.

 

Etkinlikte, aynı anda hareket edecek engelli bireyler, yayalar, bisikletliler ve motosikletliler broşür dağıtımı yapacak ve grup temsilcileri Ramadan Cemil Meydanı’nda  birer konuşma gerçekleştirecek.

 

Güngördü: Trafiğe çıkanlara saygı duyulmalı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, artan trafik kazalarına dikkat çekip, trafik kazalarının önlenmesi konusunda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenecek olan etkinliğe, herkesin sahip çıkmasını ve katkı koymasını istedi.

 

Nida Güngördü, engelli bireylerin, yayaların, bisikletlilerin ve motosikletlilerin katılacağı etkinliğin “Trafikte Biz de Varız” sloganıyla gerçekleştirileceğini belirterek, trafik kazalarının yaşanmaması için trafiğe çıkan her bireyin, birbirine saygı duyması ve trafik kurallarına uyması gerektiğini savundu.

 

Etkinlik programı:

Saat 10:30’da Ramadan Cemil Meydanı’ndan başlayacak olan etkinlikte, engelli bireyler, yayalar, bisikletliler ve motosikletliler konvoy halinde aynı anda hareket edecek. Engelli bireyler ve yayalar, Atatürk Caddesi’ne gelince, konvoydan ayrılıp, Liman bölgesinden geçerek,  tekrar Ramadan Cemil Meydanında  kurulacak olan sahnede düzenlenecek etkinliğe katılacak.

 

Bisikletli ve motorlular ise sürüşlerine devam ederek, sırasıyla  Ziya Rızkı  Caddesi’nden , Mete Adanır  Caddesi’ne doğru ilerleyerek buradan ,Bedreddin Demirel Caddesi, Ecevit Caddesi ile tekrar ayni güzargahı izleyerek,Ramadan Cemil Meydanındaki Etkinliğe katılacaklar.

 

Ramadan Cemil Meydanındaki sahnede bazı etkinlikler ve müzik dinletileri sunulacak.

Etkinliğe katılan tüm gruplar bölgede broşür dağıtımı yapacak,günün anlam ve önemine göre konuşmalar gerçekleştirecekler. Detaylı bilgi için 0392 8152118 Halkla İlişkiler Bölümü- dahili 147-148-149

 

GİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Önceki Haber İpek Kozası Festivali sona erdi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.