Teneke kutuların ayrıştırılması yapıldı

Teneke kutuların ayrıştırılması yapıldı

Hastanelerdeki çocuk bölümlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Teneke Çocuk projesi” kapsamında Girne’de ayrıştırma etkinliği düzenlendi.

Girne Belediyesi’nin desteklediği Yeşil Barış Hareketi’nin “Teneke Çocuk projesi” kapsamında Girne’de toplanan teneke kutuların ayrıştırma işlemi gerçekleştirildi.Yeşil Barış Hareketi, Girne Belediyesi çalışanları ve gönüllülerin katıldığı etkinlikte, toplanan teneke meşrubat kutuları, teneke ve alüminyum olarak ayrıştırılarak preslendi. Proje ile teneke kutulardan elde edilecek gelirle hastanelerin çocuk bölümlerine gereksinimi olan cihaz ve donanımların alınmasına katkı sağlamak hedefleniyor

Güngördü: Geri kullanım ve kazanım önemli

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili açıklamasında, proje kapsamında kentin çeşitli yerlerine toplama kutuları yerleştirdiklerini söyledi. Nidai Güngördü, dünyada geri kullanım ve kazanım olayının büyük önem kazandığına işaret ederek, herkesi projeye destek vermeye çağırdı. Güngördü, geri kullanım ve kazanım konularında eğitim ve farkındalık çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Sahir: Geri dönüşüm yaşam biçimi olmalı

Etkinliğe katılan Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, projeyi çevre farkındalığını artırmak ve geri dönüşümü yaşam biçimi haline getirmek amacıyla başlattıklarını anımsatarak, katkı koyan herkese teşekkür etti.

Önceki Haber Yaşlılara ziyaret gerçekleştirildi

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.