‘Shakespeare’in Hayaleti’ yeniden seyirciyle buluşacak

‘Shakespeare’in Hayaleti’ yeniden seyirciyle buluşacak

Shakespeare’in hayaleti yoğun istek üzerine 16 Şubat Cuma 20:30’da Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda seyircisiyle tekrar buluşacak.

‘Shakespeare’in Hayaleti’ yeniden seyirciyle buluşacak

Ocak ayı boyunca Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda sahnelenen ve kapalı gişe oynayan ‘Shakespeare’in Hayaleti’, 16 Şubat Cuma günü tekrar tiyatro severler ile buluşacak.

Girne Belediyesi Tiyatro Toplulukları’ndan verilen bilgiye göre 16+ yaş için hazırlanan oyun, saat 20:30’da Girne Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda yer alacak. Oyunu izlemek isteyen kişilerin www.kibrisbiletcim.com adresinden bilet temin edebilecekleri açıklandı.

OYUNUN KONUSU:

Oyun intikam isteyen ve intikama doymayan bir kralın Shakespeare’in hayaleti ile karşılaşması ile başlar. Kral gözü doymaz, kibirli, tahtını bırakmamak için her türlü kötülüğü yapabilecek türdendir. Bir yandan tüm yaptığı kötülüklerin farkındadır ve kendi kendinden intikam almak ister, diğer yandan ise tahtın ona bahşetmiş olduğu güç onu esir almış durumdadır. Kral adeta tahtına yapışmışçasına onu bırakmak istemez. Shakespeare’in hayaleti kralın anlattıklarını dinlerken bir yandan da kendi zihninde ona bir son yazmakla meşguldür. Kral’ın sonu, onun karanlık zihni tarafından belirlenecektir.

Ufuk Aydoğan’ın yazdığı, Yönetmenliği’ni Batuhan Oruç’un yaptığı oyunda Ömer Dündar, Kıvanç Giritli, Sehernaz Yardımcı, Fatima Saatova oynuyor.

Işık tasarımını Mehmet Saygıer’in yaptığı oyunda, Dekor tasarımını da Cem Taşlıovalı’ya ait.

Önceki Haber ‘4 Şubat Kanser Farkındalık Günü’ gerekçesi ile 5 Şubat’ta seminer düzenleniyor.

Girne Belediyesi - Bilgi İşlem Bölümü © 2023.